Yığılca 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Yığılca sonuçlarında AK Parti %69,1 ile birinci, MHP %14,0 ile ikinci; fark 55,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 27,5 puan üstünde. 43 mahalle ve köy arasından 43'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Aydınyayla Köyü (%91,0); MHP en güçlü Tuğrul Köyü (%40,3). Katılım %90,8 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yığılca 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Yığılca, Düzce, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yığılca | Düzce | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.780 | %69,1 | %55,1 | %41,6 | +27,5 |
| MHP | 1.371 | %14,0 | %18,7 | %11,0 | +3,0 |
| CHP | 795 | %8,1 | %14,3 | %22,6 | −14,5 |
| İYİ Parti | 436 | %4,4 | %6,8 | %10,1 | −5,6 |
| Saadet | 90 | %0,9 | %1,5 | %1,3 | −0,4 |
| Vatan Partisi | 64 | %0,7 | %0,3 | %0,2 | +0,4 |
| HDP | 42 | %0,4 | %1,6 | %11,5 | −11,1 |
| HÜDA PAR | 35 | %0,4 | %0,1 | %0,3 | +0,0 |
Yığılca seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 59 | 11.269 | 10.237 | %90,8 | 9.812 | 425 |
Yığılca mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahmetçiler Mahallesi | AK Parti | %65,2 | %11,9 | %92,7 | 454 |
| Akçaören Köyü | AK Parti | %57,4 | %17,8 | %85,1 | 161 |
| Aksaklar Köyü | AK Parti | %63,1 | %10,7 | %79,1 | 632 |
| Asar Köyü | AK Parti | %63,8 | %10,1 | %89,5 | 171 |
| Atatürk Mahallesi | AK Parti | %54,0 | %19,0 | %80,7 | 688 |
| Aydınyayla Köyü | AK Parti | %91,0 | %2,8 | %92,7 | 165 |
| Bekirler Köyü | AK Parti | %90,4 | %2,3 | %92,4 | 393 |
| Çamlı Köyü | AK Parti | %78,9 | %10,1 | %96,3 | 352 |
| Çiftlikköy | AK Parti | %89,1 | %2,0 | %94,5 | 110 |
| Çukurören Köyü | AK Parti | %80,2 | %14,2 | %98,3 | 241 |
| Dibektaş Köyü | AK Parti | %85,5 | %9,8 | %93,8 | 304 |
| Doğanlar Köyü | AK Parti | %64,9 | %18,3 | %88,6 | 158 |
| Dutlar Köyü | AK Parti | %73,3 | %10,9 | %96,7 | 239 |
| Gaziler Köyü | AK Parti | %56,8 | %24,3 | %90,7 | 86 |
| Gelenöz Köyü | AK Parti | %84,8 | %9,6 | %92,8 | 138 |
| Geriş Köyü | AK Parti | %73,4 | %16,2 | %95,3 | 170 |
| Gökçeağaç Köyü | AK Parti | %64,4 | %9,5 | %88,2 | 457 |
| Güney Köyü | AK Parti | %58,6 | %6,2 | %91,9 | 161 |
| Hacılar Köyü | AK Parti | %61,3 | %12,0 | %89,8 | 322 |
| Hacıyeri Köyü | AK Parti | %67,3 | %20,7 | %97,8 | 316 |
| Hebeler Köyü | AK Parti | %71,3 | %7,9 | %87,9 | 282 |
| Hocaköy | AK Parti | %90,9 | %5,6 | %91,9 | 258 |
| Hocatman Köyü | AK Parti | %73,8 | %16,9 | %94,3 | 210 |
| Hoşafoğlu Köyü | AK Parti | %51,8 | %23,4 | %93,9 | 245 |
| İğneler Köyü | AK Parti | %65,8 | %18,8 | %97,5 | 160 |
| Karakaş Köyü | AK Parti | %84,2 | %8,5 | %92,5 | 201 |
| Kırık Köyü | AK Parti | %74,8 | %13,0 | %92,0 | 664 |
| Kocaoğlu Köyü | AK Parti | %68,4 | %11,7 | %95,1 | 183 |
| Köseler Köyü | AK Parti | %74,4 | %11,0 | %93,5 | 92 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %52,3 | %18,2 | %89,0 | 301 |
| Mengen Köyü | AK Parti | %87,5 | %5,7 | %101,1 | 91 |
| Naşlar Köyü | AK Parti | %83,2 | %5,9 | %95,9 | 221 |
| Orhangazi Köyü | AK Parti | %60,9 | %18,8 | %97,3 | 73 |
| Orhangazi Mahallesi | AK Parti | %55,2 | %18,5 | %83,8 | 747 |
| Redifler Köyü | AK Parti | %65,2 | %22,7 | %91,7 | 411 |
| Sarıkaya Köyü | AK Parti | %40,1 | %40,1 | %94,3 | 227 |
| Tıraşlar Köyü | AK Parti | %63,8 | %17,1 | %92,0 | 237 |
| Tuğrul Köyü | AK Parti | %49,4 | %40,3 | %101,3 | 77 |
| Yağcılar Köyü | AK Parti | %70,6 | %16,6 | %87,9 | 198 |
| Yaylatepe Köyü | AK Parti | %80,9 | %10,6 | %102,2 | 46 |
| Yeniyer Köyü | AK Parti | %83,6 | %11,4 | %96,6 | 208 |
| Yılgı Köyü | AK Parti | %70,0 | %11,3 | %95,2 | 168 |
| Yoğunpelit Köyü | AK Parti | %80,4 | %11,2 | %94,8 | 251 |
İlgili sonuçlar