Köprüköy 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Köprüköy sonuçlarında AK Parti %62,4 ile birinci, MHP %15,2 ile ikinci; fark 47,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 20,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,2 (+4,2 puan). 42 mahalle ve köy arasından 31'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Savatlı Mahallesi (%100,0); MHP en güçlü Emre Mahallesi (%57,1). Katılım %89,0 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Köprüköy 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Köprüköy, Erzurum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Köprüköy | Erzurum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.149 | %62,4 | %53,8 | %41,6 | +20,9 |
| MHP | 1.250 | %15,2 | %18,5 | %11,0 | +4,2 |
| HDP | 1.197 | %14,5 | %11,8 | %11,5 | +3,0 |
| İYİ Parti | 358 | %4,3 | %8,2 | %10,1 | −5,7 |
| CHP | 124 | %1,5 | %4,0 | %22,6 | −21,1 |
| Saadet | 58 | %0,7 | %1,8 | %1,3 | −0,6 |
| HÜDA PAR | 28 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 19 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
Köprüköy seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 53 | 9.463 | 8.421 | %89,0 | 8.249 | 172 |
Köprüköy mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağcaşar Mahallesi | AK Parti | %68,0 | %0,7 | %97,5 | 479 |
| Akçam Mahallesi | HDP | %43,2 | %1,3 | %81,7 | 284 |
| Alaca Mahallesi | AK Parti | %92,9 | %1,2 | %86,9 | 609 |
| Aşağıçakmak Mahallesi | AK Parti | %52,9 | %38,2 | %102,9 | 35 |
| Aşağıkızılkale Mahallesi | HDP | %47,0 | %3,6 | %75,7 | 111 |
| Ataköy Mahallesi | AK Parti | %57,1 | %4,8 | %123,5 | 17 |
| Buğdaylı Mahallesi | AK Parti | %52,0 | %31,9 | %86,5 | 288 |
| Camikebir Mahallesi | AK Parti | %95,5 | %4,5 | %97,8 | 90 |
| Çullu Mahallesi | AK Parti | %48,4 | %1,6 | %73,7 | 609 |
| Derebaşı Mahallesi | AK Parti | %53,1 | %26,6 | %91,7 | 72 |
| Dilek Mahallesi | HDP | %43,8 | %0,0 | %86,7 | 90 |
| Duatepe Mahallesi | AK Parti | %86,7 | %0,6 | %94,9 | 176 |
| Dumankaya Mahallesi | MHP | %39,7 | %42,0 | %92,9 | 241 |
| Eğirmez Mahallesi | AK Parti | %70,5 | %19,0 | %97,9 | 243 |
| Emre Mahallesi | MHP | %28,7 | %57,1 | %99,2 | 369 |
| Eyüpler Mahallesi | AK Parti | %80,7 | %1,9 | %101,5 | 205 |
| Geyikli Mahallesi | AK Parti | %83,0 | %3,4 | %95,7 | 94 |
| Gölçayır Mahallesi | AK Parti | %79,0 | %17,0 | %97,0 | 234 |
| Güzelhisar Mahallesi | MHP | %41,7 | %44,8 | %93,4 | 634 |
| Ilıcasu Mahallesi | AK Parti | %60,2 | %30,3 | %98,7 | 236 |
| Karataşlar Mahallesi | HDP | %15,4 | %0,9 | %78,7 | 155 |
| Kayabaşı Mahallesi | AK Parti | %98,9 | %0,0 | %80,6 | 356 |
| Kıyıkonak Mahallesi | AK Parti | %79,2 | %1,5 | %76,9 | 173 |
| Marifet Mahallesi | AK Parti | %69,6 | %1,8 | %89,7 | 126 |
| Mescitli Mahallesi | HDP | %37,5 | %0,7 | %75,7 | 189 |
| Ortaklar Mahallesi | AK Parti | %91,7 | %4,1 | %102,5 | 118 |
| Örentaş Mahallesi | AK Parti | %59,2 | %12,7 | %89,0 | 82 |
| Pekecik Mahallesi | AK Parti | %79,7 | %16,9 | %98,4 | 61 |
| Sarıtaş Mahallesi | HDP | %19,8 | %1,0 | %81,8 | 121 |
| Savatlı Mahallesi | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %92,3 | 26 |
| Soğuksu Mahallesi | AK Parti | %66,7 | %10,8 | %85,0 | 233 |
| Şehitler Mahallesi | AK Parti | %88,4 | %7,6 | %94,8 | 446 |
| Topçu Mahallesi | HDP | %43,6 | %1,3 | %87,2 | 94 |
| Yağan Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %22,1 | %83,5 | 1.392 |
| Yapağılı Mahallesi | AK Parti | %52,1 | %12,3 | %88,2 | 85 |
| Yemlik Mahallesi | AK Parti | %57,1 | %0,0 | %95,8 | 24 |
| Yeşilöz Mahallesi | AK Parti | %45,5 | %13,6 | %121,1 | 19 |
| Yılanlı Mahallesi | AK Parti | %60,0 | %0,0 | %86,4 | 88 |
| Yukarıkızılca Mahallesi | AK Parti | %51,9 | %43,0 | %89,8 | 88 |
| Yukarıkızılkale Mahallesi | HDP | %41,1 | %0,0 | %100,0 | 58 |
| Yukarısöğütlü Mahallesi | AK Parti | %60,7 | %0,0 | %96,7 | 30 |
| Ziyaret Mahallesi | AK Parti | %96,2 | %2,4 | %97,4 | 383 |
İlgili sonuçlar