Torul 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Torul sonuçlarında AK Parti %49,6 ile birinci, MHP %24,2 ile ikinci; fark 25,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 8,0 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %24,2 (+13,2 puan). 45 mahalle ve köy arasından 41'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kopuz Köyü (%83,9); MHP en güçlü Soğuksu Mahallesi (%46,0). Katılım %82,9 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Torul 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Torul, Gümüşhane, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Torul | Gümüşhane | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.470 | %49,6 | %56,0 | %41,6 | +8,0 |
| MHP | 1.693 | %24,2 | %20,5 | %11,0 | +13,2 |
| İYİ Parti | 864 | %12,3 | %11,5 | %10,1 | +2,3 |
| CHP | 603 | %8,6 | %7,1 | %22,6 | −14,0 |
| Saadet | 127 | %1,8 | %2,0 | %1,3 | +0,5 |
| Vatan Partisi | 33 | %0,5 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| HÜDA PAR | 30 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| HDP | 28 | %0,4 | %0,8 | %11,5 | −11,1 |
Torul seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 65 | 8.745 | 7.246 | %82,9 | 7.002 | 244 |
Torul mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aksüt Köyü | AK Parti | %47,8 | %42,4 | %98,0 | 98 |
| Alınyayla Köyü | AK Parti | %75,0 | %2,8 | %100,0 | 36 |
| Altınpınar Köyü | AK Parti | %46,3 | %27,7 | %81,9 | 646 |
| Arılı Köyü | AK Parti | %38,1 | %9,5 | %105,0 | 20 |
| Arpalı Köyü | AK Parti | %49,2 | %16,9 | %100,0 | 66 |
| Atalar Köyü | AK Parti | %77,2 | %16,3 | %94,1 | 102 |
| Bahçecik Mahallesi | AK Parti | %47,5 | %16,8 | %75,4 | 138 |
| Bahçelik Köyü | AK Parti | %63,2 | %12,3 | %90,9 | 132 |
| Budak Köyü | AK Parti | %64,1 | %28,1 | %78,6 | 173 |
| Büyükçit Köyü | AK Parti | %60,6 | %22,9 | %80,7 | 140 |
| Cebeli Köyü | AK Parti | %73,5 | %12,0 | %92,2 | 90 |
| Çamlıca Mahallesi | İYİ Parti | %32,7 | %17,3 | %92,1 | 126 |
| Dağdibi Köyü | AK Parti | %75,0 | %16,7 | %92,3 | 26 |
| Dedeli Köyü | AK Parti | %64,6 | %9,2 | %97,1 | 70 |
| Demirkapı Köyü | AK Parti | %69,4 | %14,5 | %85,2 | 237 |
| Gülaçar Köyü | AK Parti | %60,9 | %17,2 | %90,7 | 227 |
| Gümüştuğ Köyü | AK Parti | %72,0 | %16,0 | %83,7 | 123 |
| Günay Köyü | AK Parti | %67,7 | %16,1 | %93,9 | 33 |
| Güvemli Köyü | AK Parti | %65,8 | %9,9 | %95,8 | 118 |
| Güzeloluk Köyü | AK Parti | %60,7 | %36,1 | %90,1 | 71 |
| Harmancık Köyü | CHP | %17,4 | %20,7 | %90,1 | 142 |
| Herek Köyü | AK Parti | %49,2 | %14,8 | %85,1 | 74 |
| Işık Köyü | AK Parti | %56,6 | %28,3 | %94,7 | 57 |
| İlecik Köyü | AK Parti | %50,0 | %35,7 | %80,0 | 35 |
| Kalecik Köyü | AK Parti | %54,0 | %10,0 | %92,9 | 56 |
| Kaledibi Mahallesi | AK Parti | %45,5 | %26,9 | %77,4 | 953 |
| Kirazlık Köyü | AK Parti | %44,6 | %29,1 | %85,4 | 383 |
| Kocadal Köyü | AK Parti | %61,7 | %19,2 | %85,0 | 147 |
| Kopuz Köyü | AK Parti | %83,9 | %10,7 | %105,7 | 53 |
| Köprübaşı Mahallesi | AK Parti | %41,6 | %19,5 | %60,6 | 254 |
| Köstere Köyü | AK Parti | %62,7 | %30,3 | %78,8 | 184 |
| Küçükçit Köyü | MHP | %27,6 | %34,5 | %77,5 | 40 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %41,8 | %32,3 | %81,4 | 956 |
| Musalla Köyü | AK Parti | %53,6 | %28,9 | %86,7 | 113 |
| Soğuksu Mahallesi | MHP | %12,0 | %46,0 | %92,9 | 56 |
| Tokçam Köyü | AK Parti | %59,8 | %25,2 | %88,4 | 121 |
| Tufaniye Mahallesi | AK Parti | %45,6 | %29,5 | %78,7 | 197 |
| Tuğrulbey Mahallesi | AK Parti | %41,7 | %23,9 | %78,0 | 1.358 |
| Uğurtaşı Köyü | AK Parti | %50,0 | %12,0 | %85,7 | 63 |
| Yalınkavak Köyü | AK Parti | %50,4 | %15,4 | %78,0 | 164 |
| Yeşilköy | AK Parti | %35,1 | %31,1 | %86,5 | 89 |
| Yıldız Köyü | AK Parti | %54,9 | %23,6 | %93,8 | 161 |
| Yurtköy | AK Parti | %34,5 | %25,9 | %81,7 | 71 |
| Yücebelen Köyü | AK Parti | %46,2 | %36,8 | %87,6 | 137 |
| Zigana Köyü | AK Parti | %61,0 | %15,1 | %86,6 | 209 |
İlgili sonuçlar