Kavaklı Mahallesi 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kavaklı Mahallesi sonuçlarında AK Parti %53,6 ile birinci, CHP %18,2 ile ikinci; fark 35,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,8) 11,7 puan üstünde. AK Parti oy oranında Beylikdüzü ilçesindeki 10 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 52 sandık, 19.309 kayıtlı seçmen. Katılım %89,5 (Türkiye %85,9).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Kavaklı Mahallesi | Beylikdüzü | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 9.151 | %53,6 | %35,9 | %41,7 | %41,8 | +11,7 |
| CHP | 3.107 | %18,2 | %33,4 | %26,5 | %22,5 | −4,3 |
| İYİ Parti | 1.427 | %8,4 | %10,7 | %8,1 | %9,9 | −1,5 |
| HDP | 1.421 | %8,3 | %10,1 | %12,5 | %11,7 | −3,4 |
| MHP | 1.419 | %8,3 | %7,2 | %8,1 | %10,9 | −2,6 |
| Saadet | 332 | %1,9 | %1,3 | %1,5 | %1,3 | +0,6 |
| HÜDA PAR | 22 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| Vatan Partisi | 21 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | %0,2 | −0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 52 | 19.309 | 17.280 | %89,5 | 17.074 | 206 |
Beylikdüzü ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Kavaklı Mahallesi 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
- Beylikdüzü sonuçları
- Adnan Kahveci Mahallesi seçim sonuçları
- Barış Mahallesi seçim sonuçları
- Büyükşehir Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Dereağzı Mahallesi seçim sonuçları
- Gürpınar Mahallesi seçim sonuçları
- Marmara Mahallesi seçim sonuçları
- Sahil Mahallesi seçim sonuçları
- Yakuplu Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2018 Milletvekili Seçimi