Çınar Mahallesi 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çınar Mahallesi sonuçlarında CHP %49,9 ile birinci, AK Parti %22,3 ile ikinci; fark 27,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,6) 27,2 puan üstünde. CHP oy oranında Maltepe ilçesindeki 18 mahalle ve köy arasında 5'inci sırada. 43 sandık, 15.681 kayıtlı seçmen. Katılım %88,8 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Çınar Mahallesi | Maltepe | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 6.859 | %49,9 | %37,3 | %26,5 | %22,6 | +27,2 |
| AK Parti | 3.070 | %22,3 | %33,7 | %41,7 | %41,6 | −19,2 |
| İYİ Parti | 1.594 | %11,6 | %9,2 | %8,1 | %10,1 | +1,5 |
| HDP | 1.170 | %8,5 | %10,3 | %12,5 | %11,5 | −3,0 |
| MHP | 688 | %5,0 | %6,8 | %8,1 | %11,0 | −6,0 |
| Saadet | 138 | %1,0 | %1,2 | %1,5 | %1,3 | −0,3 |
| Vatan Partisi | 49 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | %0,2 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,3 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 43 | 15.681 | 13.926 | %88,8 | 13.749 | 177 |
Maltepe ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Çınar Mahallesi 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
- Maltepe sonuçları
- Altayçeşme Mahallesi seçim sonuçları
- Altıntepe Mahallesi seçim sonuçları
- Aydınevler Mahallesi seçim sonuçları
- Bağlarbaşı Mahallesi seçim sonuçları
- Başıbüyük Mahallesi seçim sonuçları
- Büyükbakkalköy Mahallesi seçim sonuçları
- Cevizli Mahallesi seçim sonuçları
- Esenkent Mahallesi seçim sonuçları
- Feyzullah Mahallesi seçim sonuçları
- Fındıklı Mahallesi seçim sonuçları
- Girne Mahallesi seçim sonuçları
- Gülensu Mahallesi seçim sonuçları
- Gülsuyu Mahallesi seçim sonuçları
- İdealtepe Mahallesi seçim sonuçları
- Küçükyalı Merkez Mahallesi seçim sonuçları
- Yalı Mahallesi seçim sonuçları
- Zümrütevler Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2018 Milletvekili Seçimi