2. İnönü Mahallesi 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları

2. İnönü Mahallesi sonuçlarında CHP %48,3 ile birinci, HDP %27,0 ile ikinci; fark 21,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,5) 25,9 puan üstünde. HDP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,0 (+15,3 puan). CHP oy oranında Narlıdere ilçesindeki 11 mahalle ve köy arasında 10'uncu sırada. 19 sandık, 6.990 kayıtlı seçmen. Katılım %88,4 (Türkiye %85,9).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

2. İnönü Mahallesi 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — 2. İnönü Mahallesi, Narlıdere, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOy2. İnönü MahallesiNarlıdereİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.930%48,3%56,3%41,8%22,5+25,9
HDP1.638%27,0%17,5%11,3%11,7+15,3
AK Parti915%15,1%12,7%27,4%41,8−26,8
İYİ Parti369%6,1%9,2%11,0%9,9−3,8
MHP109%1,8%2,6%6,1%10,9−9,1
Saadet19%0,3%0,4%0,8%1,3−1,0
Vatan Partisi15%0,2%0,4%0,3%0,2+0,0
HÜDA PAR12%0,2%0,1%0,2%0,3−0,1
Bağımsızlar5%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
2. İnönü Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
196.9906.178%88,46.061117

Narlıdere ilçesindeki diğer mahalle ve köyler