Eflani 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Eflani sonuçlarında AK Parti %64,1 ile birinci, İYİ Parti %10,8 ile ikinci; fark 53,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 22,6 puan üstünde. 60 mahalle ve köy arasından 60'ında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Günlüce Köyü (%84,4); İYİ Parti en güçlü Çalışlar Mahallesi (%28,9). Katılım %86,1 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Eflani 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Eflani, Karabük, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Eflani | Karabük | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.676 | %64,1 | %52,9 | %41,6 | +22,6 |
| İYİ Parti | 619 | %10,8 | %12,3 | %10,1 | +0,7 |
| MHP | 613 | %10,7 | %13,5 | %11,0 | −0,3 |
| CHP | 549 | %9,6 | %16,5 | %22,6 | −13,1 |
| Saadet | 89 | %1,6 | %1,7 | %1,3 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 49 | %0,9 | %0,4 | %0,2 | +0,6 |
| HDP | 31 | %0,5 | %1,0 | %11,5 | −11,0 |
| HÜDA PAR | 21 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
Eflani seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 62 | 6.967 | 5.998 | %86,1 | 5.733 | 265 |
Eflani mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abakolu Köyü | AK Parti | %71,2 | %7,2 | %84,9 | 152 |
| Aday Köyü | AK Parti | %67,9 | %10,7 | %92,2 | 64 |
| Afşar Köyü | AK Parti | %71,1 | %10,0 | %81,1 | 111 |
| Akçakese Köyü | AK Parti | %68,4 | %8,8 | %85,9 | 71 |
| Akören Köyü | AK Parti | %50,0 | %15,1 | %80,4 | 112 |
| Alaçat Köyü | AK Parti | %83,9 | %1,8 | %94,9 | 59 |
| Alpagut Köyü | AK Parti | %46,2 | %22,3 | %96,4 | 138 |
| Bağlıca Köyü | AK Parti | %66,7 | %4,2 | %82,8 | 93 |
| Bakırcılar Köyü | AK Parti | %65,9 | %9,1 | %82,1 | 117 |
| Başiğdir Köyü | AK Parti | %60,0 | %22,5 | %81,6 | 49 |
| Bedil Köyü | AK Parti | %76,9 | %1,1 | %83,2 | 113 |
| Bostancı Köyü | AK Parti | %47,2 | %13,0 | %84,6 | 130 |
| Bostancılar Köyü | AK Parti | %62,5 | %8,8 | %80,6 | 108 |
| Candaroğulları Mahallesi | AK Parti | %54,6 | %16,2 | %84,1 | 961 |
| Çalışlar Mahallesi | AK Parti | %60,5 | %28,9 | %90,7 | 43 |
| Çalköy | AK Parti | %78,7 | %13,3 | %83,7 | 92 |
| Çamyurt Köyü | AK Parti | %56,8 | %9,1 | %104,3 | 47 |
| Çavuşlu Köyü | AK Parti | %62,8 | %6,2 | %79,0 | 157 |
| Çelebiler Mahallesi | AK Parti | %56,8 | %18,0 | %91,5 | 213 |
| Çemçi Köyü | AK Parti | %52,4 | %11,1 | %83,7 | 86 |
| Çengeller Köyü | AK Parti | %64,8 | %7,2 | %87,6 | 145 |
| Çörekli Köyü | AK Parti | %66,7 | %0,0 | %75,0 | 28 |
| Çukurgelik Köyü | AK Parti | %76,6 | %8,5 | %82,5 | 57 |
| Çukurören Köyü | AK Parti | %70,3 | %1,7 | %82,2 | 152 |
| Demirli Köyü | AK Parti | %69,6 | %6,9 | %88,3 | 120 |
| Emirler Köyü | AK Parti | %73,0 | %1,6 | %90,0 | 70 |
| Esencik Köyü | AK Parti | %62,3 | %14,0 | %88,4 | 138 |
| Gelicek Köyü | AK Parti | %77,3 | %9,1 | %86,8 | 53 |
| Gökgöz Köyü | AK Parti | %76,7 | %5,3 | %86,4 | 154 |
| Göller Köyü | AK Parti | %60,5 | %22,2 | %82,7 | 104 |
| Güngören Köyü | AK Parti | %74,7 | %9,3 | %86,4 | 88 |
| Günlüce Köyü | AK Parti | %84,4 | %2,6 | %86,7 | 90 |
| Hacıağaç Köyü | AK Parti | %83,3 | %1,7 | %84,2 | 76 |
| Hacışaban Köyü | AK Parti | %66,0 | %6,4 | %94,3 | 53 |
| Halkevleri Köyü | AK Parti | %61,8 | %13,0 | %84,2 | 152 |
| Karacapınar Köyü | AK Parti | %62,8 | %15,5 | %89,4 | 151 |
| Karataş Köyü | AK Parti | %70,5 | %4,5 | %84,5 | 58 |
| Karlı Köyü | AK Parti | %74,2 | %7,5 | %81,1 | 122 |
| Kavak Köyü | AK Parti | %53,5 | %4,7 | %88,0 | 50 |
| Kayadibi Mahallesi | AK Parti | %62,5 | %12,5 | %86,6 | 67 |
| Kıran Köyü | AK Parti | %72,1 | %4,9 | %91,3 | 69 |
| Kocacık Köyü | AK Parti | %74,3 | %6,8 | %85,6 | 90 |
| Koltucak Köyü | AK Parti | %65,3 | %14,9 | %83,9 | 124 |
| Kutluören Köyü | AK Parti | %74,6 | %6,0 | %90,2 | 92 |
| Müftüler Köyü | AK Parti | %68,3 | %8,3 | %90,0 | 70 |
| Mülayim Köyü | AK Parti | %68,9 | %9,5 | %97,5 | 81 |
| Osmanlar Köyü | AK Parti | %59,0 | %8,4 | %91,6 | 191 |
| Ovaçalış Köyü | AK Parti | %63,5 | %3,2 | %90,7 | 75 |
| Ovaşeyhler Köyü | AK Parti | %66,2 | %7,4 | %89,6 | 163 |
| Paşabey Köyü | AK Parti | %73,2 | %8,5 | %84,4 | 90 |
| Pınarözü Köyü | AK Parti | %57,0 | %17,4 | %79,5 | 117 |
| Saçak Köyü | AK Parti | %55,4 | %8,7 | %82,5 | 114 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %72,9 | %8,6 | %83,5 | 85 |
| Seferler Köyü | AK Parti | %76,3 | %11,8 | %92,3 | 104 |
| Soğucak Köyü | AK Parti | %65,1 | %3,7 | %85,1 | 141 |
| Şenyurt Köyü | AK Parti | %66,7 | %8,3 | %81,8 | 44 |
| Tabaklar Mahallesi | AK Parti | %52,3 | %14,7 | %85,3 | 129 |
| Ulugeçit Köyü | AK Parti | %73,3 | %7,0 | %85,3 | 102 |
| Yağlıca Köyü | AK Parti | %67,3 | %9,1 | %89,1 | 128 |
| Yalacık Mahallesi | AK Parti | %52,6 | %21,6 | %87,7 | 114 |
İlgili sonuçlar