Elbeyli 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Elbeyli sonuçlarında AK Parti %47,2 ile birinci, MHP %22,0 ile ikinci; fark 25,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 5,7 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,0 (+11,0 puan). 27 mahalle ve köy arasından 22'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Karacurun Köyü (%88,5); MHP en güçlü Alahan Köyü (%43,6). Katılım %87,0 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Elbeyli 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Elbeyli, Kilis, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Elbeyli | Kilis | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.649 | %47,2 | %50,0 | %41,6 | +5,7 |
| MHP | 767 | %22,0 | %20,4 | %11,0 | +11,0 |
| CHP | 603 | %17,3 | %14,4 | %22,6 | −5,4 |
| İYİ Parti | 344 | %9,9 | %10,3 | %10,1 | −0,2 |
| HDP | 34 | %1,0 | %1,8 | %11,5 | −10,6 |
| Saadet | 28 | %0,8 | %1,4 | %1,3 | −0,5 |
| HÜDA PAR | 18 | %0,5 | %0,2 | %0,3 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 7 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
Elbeyli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 29 | 4.062 | 3.532 | %87,0 | 3.491 | 41 |
Elbeyli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaağıl Köyü | AK Parti | %41,1 | %14,7 | %93,2 | 103 |
| Alahan Köyü | MHP | %26,8 | %43,6 | %82,5 | 314 |
| Aşağıbeylerbeyi Köyü | AK Parti | %50,3 | %22,1 | %96,1 | 203 |
| Beşiriye Köyü | AK Parti | %38,6 | %20,5 | %84,7 | 98 |
| Çankallı Köyü | AK Parti | %78,7 | %13,1 | %100,0 | 61 |
| Çıldıroba Köyü | AK Parti | %70,8 | %26,2 | %80,6 | 211 |
| Erikliyayla Köyü | AK Parti | %65,2 | %22,6 | %97,5 | 118 |
| Geçerli Köyü | AK Parti | %40,7 | %18,5 | %87,9 | 124 |
| Günece Köyü | AK Parti | %74,1 | %11,1 | %83,3 | 36 |
| Güvendik Köyü | AK Parti | %68,6 | %17,6 | %89,5 | 57 |
| Havuzluçam Köyü | AK Parti | %50,0 | %30,0 | %110,8 | 37 |
| Hürriyet Mahallesi | MHP | %34,3 | %36,7 | %82,8 | 721 |
| İnönü Mahallesi | AK Parti | %38,5 | %12,4 | %81,6 | 418 |
| Kalbursait Köyü | AK Parti | %44,0 | %9,2 | %89,2 | 158 |
| Karacurun Köyü | AK Parti | %88,5 | %4,4 | %90,4 | 125 |
| Karaçağıl Köyü | AK Parti | %46,8 | %6,4 | %106,7 | 45 |
| Kılcan Köyü | AK Parti | %52,6 | %19,3 | %93,8 | 64 |
| Mercanlı Köyü | AK Parti | %50,0 | %29,2 | %88,9 | 27 |
| Necmettin Erbakan Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %22,7 | %85,9 | 206 |
| Sağlıcak Köyü | CHP | %26,8 | %24,4 | %85,4 | 48 |
| Selmincik Köyü | AK Parti | %78,0 | %12,0 | %91,2 | 171 |
| Taşlıbakar Köyü | CHP | %25,0 | %4,5 | %78,3 | 60 |
| Turanlı Köyü | AK Parti | %39,3 | %33,9 | %80,0 | 70 |
| Uğurlar Köyü | AK Parti | %40,0 | %37,5 | %97,6 | 41 |
| Yağızköy | AK Parti | %58,7 | %17,5 | %86,2 | 152 |
| Yalçın Nane Mahallesi | AK Parti | %52,6 | %11,3 | %89,9 | 217 |
| Yenideğirmen Köyü | CHP | %32,7 | %8,5 | %87,6 | 177 |
İlgili sonuçlar