Tuzlukçu 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Tuzlukçu sonuçlarında AK Parti %49,0 ile birinci, CHP %23,8 ile ikinci; fark 25,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 7,5 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,2 (+3,1 puan). 15 mahalle ve köy arasından 13'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kundullu Mahallesi (%76,0); CHP en güçlü Tursunlu Mahallesi (%60,5). Katılım %87,0 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Tuzlukçu 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Tuzlukçu, Konya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Tuzlukçu | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.139 | %49,0 | %58,8 | %41,6 | +7,5 |
| CHP | 1.037 | %23,8 | %9,4 | %22,6 | +1,1 |
| İYİ Parti | 576 | %13,2 | %9,1 | %10,1 | +3,1 |
| MHP | 461 | %10,6 | %15,5 | %11,0 | −0,4 |
| Saadet | 50 | %1,1 | %2,4 | %1,3 | −0,2 |
| HDP | 30 | %0,7 | %3,3 | %11,5 | −10,8 |
| Vatan Partisi | 13 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 7 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| Bağımsızlar | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,2 | −0,1 |
Tuzlukçu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 23 | 5.241 | 4.562 | %87,0 | 4.363 | 199 |
Tuzlukçu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağı Mahallesi | AK Parti | %47,4 | %28,5 | %89,0 | 782 |
| Çöğürlü Mahallesi | CHP | %28,4 | %39,2 | %97,5 | 80 |
| Erdoğdu Mahallesi | AK Parti | %43,9 | %26,3 | %82,5 | 251 |
| Gürsu Mahallesi | AK Parti | %30,8 | %23,3 | %92,1 | 139 |
| Konarı Mahallesi | AK Parti | %59,7 | %12,4 | %70,8 | 424 |
| Koraşı Mahallesi | AK Parti | %63,2 | %5,5 | %78,2 | 588 |
| Köklüce Mahallesi | AK Parti | %67,6 | %10,6 | %90,8 | 238 |
| Kundullu Mahallesi | AK Parti | %76,0 | %2,6 | %83,7 | 331 |
| Mevlütlü Mahallesi | AK Parti | %54,0 | %14,1 | %92,3 | 181 |
| Orta Mahallesi | AK Parti | %43,8 | %32,3 | %94,4 | 500 |
| Pazar Mahallesi | AK Parti | %43,8 | %31,7 | %91,1 | 609 |
| Pazarkaya Mahallesi | AK Parti | %47,5 | %16,8 | %88,8 | 116 |
| Subatan Mahallesi | AK Parti | %58,6 | %18,6 | %90,4 | 83 |
| Tursunlu Mahallesi | CHP | %12,3 | %60,5 | %92,9 | 126 |
| Yukarı Mahallesi | AK Parti | %39,3 | %31,6 | %89,7 | 793 |
İlgili sonuçlar