Dumlupınar 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Dumlupınar sonuçlarında AK Parti %48,9 ile birinci, CHP %19,2 ile ikinci; fark 29,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 7,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,6 (+6,6 puan). 14 mahalle ve köy arasından 11'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Eydemir Köyü (%75,2); CHP en güçlü Allıören Köyü (%93,3). Katılım %88,3 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Dumlupınar 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Dumlupınar, Kütahya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Dumlupınar | Kütahya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.013 | %48,9 | %54,0 | %41,6 | +7,3 |
| CHP | 397 | %19,2 | %12,4 | %22,6 | −3,5 |
| MHP | 365 | %17,6 | %18,5 | %11,0 | +6,6 |
| İYİ Parti | 203 | %9,8 | %10,7 | %10,1 | −0,3 |
| Saadet | 35 | %1,7 | %1,8 | %1,3 | +0,3 |
| Vatan Partisi | 9 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| HDP | 7 | %0,3 | %0,7 | %11,5 | −11,2 |
| HÜDA PAR | 7 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
Dumlupınar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 14 | 2.419 | 2.136 | %88,3 | 2.072 | 64 |
Dumlupınar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaçköy | İYİ Parti | %31,0 | %14,1 | %89,2 | 83 |
| Allıören Köyü | CHP | %2,2 | %93,3 | %89,5 | 152 |
| Arpalı Köyü | AK Parti | %65,6 | %4,9 | %91,4 | 70 |
| Büyükaslıhanlar Köyü | AK Parti | %64,6 | %7,3 | %91,6 | 298 |
| Cafergazi Mahallesi | AK Parti | %49,8 | %19,6 | %81,0 | 342 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %32,4 | %28,3 | %85,9 | 205 |
| Eydemir Köyü | AK Parti | %75,2 | %2,7 | %96,9 | 161 |
| Hamur Köyü | AK Parti | %67,9 | %8,6 | %94,0 | 150 |
| Kızılca Köyü | AK Parti | %53,2 | %20,1 | %89,6 | 163 |
| Küçükaslıhanlar Köyü | AK Parti | %53,7 | %6,3 | %88,1 | 235 |
| Selkisaray Köyü | AK Parti | %68,3 | %4,8 | %106,7 | 60 |
| Turgut Özal Mahallesi | AK Parti | %34,3 | %25,4 | %88,6 | 158 |
| Yüylük Köyü | AK Parti | %73,6 | %3,4 | %94,7 | 95 |
| Zafer Mahallesi | MHP | %24,5 | %21,7 | %77,7 | 247 |
İlgili sonuçlar