Erenler 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Erenler sonuçlarında AK Parti %62,8 ile birinci, MHP %13,3 ile ikinci; fark 49,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 21,2 puan üstünde. 33 mahalle ve köy arasından 33'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Tepe Mahallesi (%87,7); MHP en güçlü Şükriye Mahallesi (%32,0). Katılım %90,2 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Erenler 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Erenler, Sakarya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Erenler | Sakarya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 33.981 | %62,8 | %57,4 | %41,6 | +21,2 |
| MHP | 7.190 | %13,3 | %13,6 | %11,0 | +2,3 |
| CHP | 5.538 | %10,2 | %13,5 | %22,6 | −12,4 |
| İYİ Parti | 4.164 | %7,7 | %9,5 | %10,1 | −2,4 |
| HDP | 1.310 | %2,4 | %2,2 | %11,5 | −9,1 |
| Saadet | 1.071 | %2,0 | %2,1 | %1,3 | +0,6 |
| Vatan Partisi | 79 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 60 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
Erenler seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 178 | 60.970 | 55.021 | %90,2 | 54.140 | 881 |
Erenler mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alancuma Mahallesi | AK Parti | %61,2 | %12,9 | %91,5 | 247 |
| Bağlar Mahallesi | AK Parti | %61,8 | %14,0 | %90,3 | 7.581 |
| Bekirpaşa Mahallesi | AK Parti | %64,5 | %13,0 | %92,8 | 724 |
| Büyükesence Mahallesi | AK Parti | %69,2 | %12,6 | %94,9 | 764 |
| Çaybaşıyeniköy Mahallesi | AK Parti | %80,8 | %10,0 | %93,1 | 1.876 |
| Çaykışla Mahallesi | AK Parti | %76,8 | %11,2 | %94,4 | 994 |
| Değirmendere Mahallesi | AK Parti | %83,6 | %7,0 | %93,5 | 935 |
| Dilmen Mahallesi | AK Parti | %52,1 | %12,7 | %90,1 | 9.055 |
| Ekinli Mahallesi | AK Parti | %79,0 | %11,9 | %93,2 | 1.292 |
| Emirler Mahallesi | AK Parti | %65,9 | %17,7 | %92,6 | 326 |
| Epçeller Mahallesi | AK Parti | %68,1 | %14,8 | %91,7 | 336 |
| Erenler Mahallesi | AK Parti | %56,2 | %14,7 | %88,5 | 8.098 |
| Hacıoğlu Mahallesi | AK Parti | %62,7 | %14,0 | %89,8 | 5.706 |
| Hasanbey Mahallesi | AK Parti | %79,2 | %13,0 | %97,9 | 483 |
| Horozlar Mahallesi | AK Parti | %64,2 | %22,7 | %96,7 | 242 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %82,4 | %10,5 | %93,8 | 568 |
| Kamışlı Mahallesi | AK Parti | %60,2 | %16,8 | %89,9 | 691 |
| Kayalarmemduhiye Mahallesi | AK Parti | %49,2 | %8,5 | %89,9 | 894 |
| Kayalarreşitbey Mahallesi | AK Parti | %64,9 | %15,9 | %92,6 | 652 |
| Kozluk Mahallesi | AK Parti | %72,8 | %13,8 | %95,2 | 480 |
| Küçükesence Mahallesi | AK Parti | %71,9 | %16,7 | %93,6 | 627 |
| Küpçüler Mahallesi | AK Parti | %63,9 | %10,8 | %86,8 | 4.598 |
| Merkez Yeni Mahallesi | AK Parti | %67,2 | %11,7 | %86,1 | 3.191 |
| Merkez Yeşiltepe Mahallesi | AK Parti | %60,3 | %14,5 | %90,5 | 2.778 |
| Nakışlar Mahallesi | AK Parti | %64,6 | %20,9 | %95,4 | 434 |
| Pirahmetler Mahallesi | AK Parti | %67,9 | %18,3 | %95,6 | 499 |
| Sarıcalar Mahallesi | AK Parti | %76,1 | %10,4 | %95,6 | 453 |
| Şeyhköy Mahallesi | AK Parti | %63,9 | %12,9 | %95,0 | 381 |
| Şükriye Mahallesi | AK Parti | %52,0 | %32,0 | %94,0 | 83 |
| Tabakhane Mahallesi | AK Parti | %59,2 | %14,3 | %88,8 | 4.255 |
| Tepe Mahallesi | AK Parti | %87,7 | %6,5 | %96,3 | 325 |
| Tuapsalar Mahallesi | AK Parti | %77,7 | %8,6 | %91,4 | 441 |
| Yazılı Mahallesi | AK Parti | %78,4 | %15,4 | %94,0 | 961 |
İlgili sonuçlar