Ceylanpınar 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Ceylanpınar sonuçlarında HDP %40,3 ile birinci, AK Parti %40,0 ile ikinci; fark 0,3 puan. HDP burada Türkiye ortalamasının (%11,5) 28,7 puan üstünde. 48 mahalle ve köy arasından 29'unda HDP önde. HDP en güçlü Boğalı Mahallesi (%88,9); AK Parti en güçlü Maden Mahallesi (%86,4). Katılım %82,5 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ceylanpınar 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Ceylanpınar, Şanlıurfa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ceylanpınar | Şanlıurfa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| HDP | 14.642 | %40,3 | %29,3 | %11,5 | +28,7 |
| AK Parti | 14.536 | %40,0 | %52,2 | %41,6 | −1,6 |
| MHP | 2.682 | %7,4 | %9,2 | %11,0 | −3,6 |
| CHP | 1.963 | %5,4 | %3,4 | %22,6 | −17,2 |
| HÜDA PAR | 1.022 | %2,8 | %1,6 | %0,3 | +2,5 |
| Saadet | 759 | %2,1 | %1,3 | %1,3 | +0,7 |
| İYİ Parti | 393 | %1,1 | %1,8 | %10,1 | −9,0 |
| Bağımsızlar | 119 | %0,3 | %0,4 | %0,2 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 28 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,2 |
Ceylanpınar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 148 | 45.323 | 37.373 | %82,5 | 36.367 | 1.006 |
Ceylanpınar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | HDP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 15 Temmuz Mahallesi | HDP | %52,7 | %24,2 | %80,1 | 2.866 |
| Adnan Menderes Mahallesi | HDP | %56,8 | %23,3 | %84,0 | 1.575 |
| Akbulut Mahallesi | HDP | %60,2 | %24,6 | %89,4 | 322 |
| Aktepe Mahallesi | AK Parti | %36,8 | %38,8 | %80,0 | 754 |
| Alaca Mahallesi | HDP | %79,0 | %12,7 | %98,1 | 161 |
| Altınköy Mahallesi | HDP | %75,2 | %16,5 | %87,1 | 140 |
| Aşağıdoruklu Mahallesi | AK Parti | %29,3 | %33,8 | %79,9 | 678 |
| Aşağıdurmuş Mahallesi | AK Parti | %1,9 | %65,7 | %86,7 | 483 |
| Aşağıkarataş Mahallesi | AK Parti | %4,4 | %77,8 | %98,0 | 398 |
| Avcılı Mahallesi | HDP | %57,0 | %37,5 | %90,6 | 509 |
| Aydın Mahallesi | HDP | %82,6 | %12,8 | %84,8 | 132 |
| Aydoğdu Mahallesi | AK Parti | %21,2 | %67,5 | %95,3 | 635 |
| Bahçelievler Mahallesi | HDP | %39,9 | %36,4 | %74,5 | 3.194 |
| Boğalı Mahallesi | HDP | %88,9 | %8,3 | %80,8 | 271 |
| Büyükçaylı Mahallesi | AK Parti | %0,9 | %82,8 | %78,9 | 2.039 |
| Büyükyenice Mahallesi | AK Parti | %12,5 | %65,1 | %76,9 | 754 |
| Büyükyıldız Mahallesi | AK Parti | %1,0 | %73,5 | %72,3 | 400 |
| Ceylan Mahallesi | AK Parti | %1,9 | %52,2 | %83,6 | 391 |
| Cumhuriyet Mahallesi | HDP | %59,0 | %22,5 | %77,3 | 2.374 |
| Damlacık Mahallesi | HDP | %57,3 | %19,3 | %87,5 | 553 |
| Dikili Mahallesi | AK Parti | %14,7 | %79,3 | %90,0 | 299 |
| Düzova Mahallesi | HDP | %71,3 | %16,5 | %89,3 | 1.233 |
| Ensar Mahallesi | AK Parti | %26,1 | %51,7 | %79,9 | 4.296 |
| Fatih Sultan Mehmet Mahallesi | AK Parti | %39,1 | %40,1 | %83,2 | 1.635 |
| Gümüş Mahallesi | AK Parti | %15,1 | %55,8 | %81,4 | 559 |
| Han Mahallesi | AK Parti | %35,2 | %54,9 | %100,9 | 232 |
| Işıklar Mahallesi | HDP | %41,2 | %38,1 | %83,2 | 530 |
| Maden Mahallesi | AK Parti | %0,3 | %86,4 | %87,3 | 354 |
| Mehmet Akif Ersoy Mahallesi | HDP | %68,5 | %19,3 | %83,8 | 1.181 |
| Mevlana Mahallesi | HDP | %40,0 | %37,4 | %78,5 | 1.014 |
| Muratlı Mahallesi | AK Parti | %6,6 | %77,4 | %96,7 | 1.314 |
| Özbek Mahallesi | AK Parti | %7,8 | %59,2 | %82,4 | 996 |
| Saraççeşme Mahallesi | HDP | %51,3 | %39,6 | %87,6 | 967 |
| Selahaddin Eyyübi Mahallesi | HDP | %70,0 | %17,5 | %82,9 | 2.102 |
| Seydo Atilla Mahallesi | HDP | %45,9 | %33,3 | %79,6 | 2.555 |
| Tekinler Mahallesi | HDP | %78,6 | %6,3 | %84,2 | 190 |
| Turgut Özal Mahallesi | HDP | %54,3 | %24,6 | %83,1 | 1.558 |
| Ulucami Mahallesi | HDP | %39,5 | %32,7 | %78,5 | 1.122 |
| Yalçınkaya Mahallesi | HDP | %88,5 | %4,0 | %96,0 | 506 |
| Yeniköy Mahallesi | HDP | %47,7 | %38,3 | %95,6 | 159 |
| Yenişehir Mahallesi | HDP | %40,6 | %36,3 | %78,3 | 1.623 |
| Yeşiltepe Mahallesi | HDP | %68,1 | %23,9 | %83,7 | 479 |
| Yoncalı Mahallesi | AK Parti | %12,4 | %52,4 | %97,2 | 109 |
| Yukarıdurmuş Mahallesi | AK Parti | %1,2 | %73,2 | %94,3 | 637 |
| Yukarıesence Mahallesi | HDP | %74,8 | %10,7 | %100,0 | 105 |
| Yukarıkarataş Mahallesi | HDP | %40,5 | %38,1 | %75,7 | 449 |
| Yukarıtaşlıdere Mahallesi | HDP | %46,3 | %41,5 | %91,2 | 226 |
| Yüksektepe Mahallesi | HDP | %49,3 | %33,3 | %85,2 | 264 |
İlgili sonuçlar