Artova 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Artova sonuçlarında AK Parti %55,9 ile birinci, CHP %19,7 ile ikinci; fark 36,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 14,3 puan üstünde. 33 mahalle ve köy arasından 20'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Boyunpınar Köyü (%89,3); CHP en güçlü Tanyeli Köyü (%93,6). Katılım %92,6 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Artova 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Artova, Tokat, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Artova | Tokat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.238 | %55,9 | %48,9 | %41,6 | +14,3 |
| CHP | 1.144 | %19,7 | %20,6 | %22,6 | −2,9 |
| MHP | 799 | %13,8 | %16,3 | %11,0 | +2,8 |
| İYİ Parti | 395 | %6,8 | %9,5 | %10,1 | −3,3 |
| HDP | 84 | %1,4 | %1,6 | %11,5 | −10,1 |
| Saadet | 55 | %0,9 | %1,3 | %1,3 | −0,4 |
| HÜDA PAR | 11 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Artova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 37 | 6.379 | 5.908 | %92,6 | 5.794 | 114 |
Artova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağmusa Köyü | AK Parti | %81,0 | %0,4 | %96,6 | 268 |
| Ahmetdanişmend Köyü | AK Parti | %71,4 | %2,2 | %92,1 | 101 |
| Aktaş Köyü | CHP | %3,1 | %86,7 | %98,0 | 199 |
| Alpaslan Mahallesi | AK Parti | %62,7 | %5,6 | %85,8 | 541 |
| Altınova Mahallesi | AK Parti | %71,0 | %1,1 | %92,6 | 309 |
| Aşağıgüçlü Köyü | AK Parti | %71,0 | %0,8 | %91,2 | 273 |
| Bayırlı Köyü | CHP | %3,6 | %84,6 | %93,5 | 248 |
| Bebekderesi Köyü | CHP | %4,6 | %85,5 | %96,4 | 168 |
| Boyunpınar Köyü | AK Parti | %89,3 | %1,3 | %89,5 | 181 |
| Çelikli Köyü | AK Parti | %59,0 | %1,3 | %91,0 | 680 |
| Devecikargın Köyü | AK Parti | %87,9 | %0,0 | %95,8 | 96 |
| Evlideresi Köyü | CHP | %6,1 | %87,9 | %97,2 | 71 |
| Gaziosmanpaşa Mahallesi | AK Parti | %56,7 | %4,4 | %87,3 | 417 |
| Gazipınarı Köyü | CHP | %14,8 | %59,3 | %117,4 | 23 |
| Gümüşyurt Köyü | CHP | %6,2 | %83,5 | %97,0 | 101 |
| Gürardıç Köyü | AK Parti | %77,7 | %0,8 | %97,0 | 135 |
| İğdir Köyü | AK Parti | %83,3 | %2,3 | %91,2 | 147 |
| İstasyon Mahallesi | AK Parti | %58,6 | %3,2 | %88,3 | 469 |
| Kayaönü Köyü | AK Parti | %72,3 | %1,5 | %97,0 | 67 |
| Kızılca Mahallesi | AK Parti | %68,2 | %1,4 | %90,2 | 337 |
| Kunduz Köyü | CHP | %5,0 | %87,5 | %100,0 | 41 |
| Kunduzağılı Köyü | AK Parti | %86,7 | %1,6 | %95,0 | 139 |
| Mertekli Köyü | CHP | %3,6 | %81,8 | %100,0 | 56 |
| Poyrazalan Köyü | CHP | %28,1 | %59,4 | %97,0 | 33 |
| Sağlıca Köyü | AK Parti | %83,9 | %0,0 | %94,1 | 152 |
| Salur Köyü | AK Parti | %77,5 | %1,7 | %92,1 | 139 |
| Tanyeli Köyü | CHP | %3,6 | %93,6 | %97,3 | 113 |
| Taşpınar Köyü | AK Parti | %71,2 | %2,7 | %91,3 | 80 |
| Tuzla Köyü | CHP | %6,3 | %79,7 | %98,8 | 81 |
| Ulusulu Köyü | CHP | %13,3 | %78,9 | %96,8 | 94 |
| Yağcımusa Köyü | AK Parti | %87,1 | %1,4 | %93,8 | 224 |
| Yenice Köyü | CHP | %5,6 | %54,6 | %100,9 | 109 |
| Yukarıgüçlü Köyü | AK Parti | %69,0 | %6,4 | %98,6 | 287 |
İlgili sonuçlar