Çaykara 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çaykara sonuçlarında AK Parti %66,9 ile birinci, CHP %10,6 ile ikinci; fark 56,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 25,3 puan üstünde. 32 mahalle ve köy arasından 32'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Uzuntarla Mahallesi (%89,9); CHP en güçlü Maraşlı Mahallesi (%30,8). Katılım %86,1 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çaykara 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çaykara, Trabzon, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çaykara | Trabzon | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.127 | %66,9 | %55,1 | %41,6 | +25,3 |
| CHP | 973 | %10,6 | %14,9 | %22,6 | −12,0 |
| MHP | 968 | %10,6 | %13,5 | %11,0 | −0,4 |
| İYİ Parti | 587 | %6,4 | %11,3 | %10,1 | −3,7 |
| Saadet | 263 | %2,9 | %2,5 | %1,3 | +1,5 |
| HDP | 58 | %0,6 | %0,9 | %11,5 | −10,9 |
| Vatan Partisi | 34 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 19 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Çaykara seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 59 | 11.059 | 9.521 | %86,1 | 9.160 | 361 |
Çaykara mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akdoğan Mahallesi | AK Parti | %69,4 | %7,8 | %91,6 | 214 |
| Arpaözü Mahallesi | AK Parti | %64,0 | %0,0 | %92,9 | 98 |
| Aşağıkumlu Mahallesi | AK Parti | %53,6 | %21,4 | %90,6 | 32 |
| Ataköy Mahallesi | AK Parti | %62,1 | %7,4 | %79,6 | 553 |
| Baltacılı Mahallesi | AK Parti | %76,6 | %6,5 | %90,4 | 125 |
| Çambaşı Mahallesi | AK Parti | %70,9 | %8,6 | %87,5 | 393 |
| Çamlıbel Mahallesi | AK Parti | %76,6 | %3,2 | %81,2 | 117 |
| Çayıroba Mahallesi | AK Parti | %64,4 | %2,3 | %90,1 | 101 |
| Demirkapı Mahallesi | AK Parti | %81,5 | %1,5 | %94,3 | 140 |
| Demirli Mahallesi | AK Parti | %80,5 | %4,5 | %95,4 | 217 |
| Derindere Mahallesi | AK Parti | %73,9 | %8,7 | %74,2 | 62 |
| Eğridere Mahallesi | AK Parti | %70,8 | %5,1 | %89,4 | 470 |
| Işıklı Mahallesi | AK Parti | %55,4 | %11,0 | %86,6 | 1.222 |
| Kabataş Mahallesi | AK Parti | %58,3 | %6,9 | %85,0 | 207 |
| Karaçam Mahallesi | AK Parti | %50,6 | %26,4 | %72,3 | 1.056 |
| Kayran Mahallesi | AK Parti | %88,9 | %2,8 | %97,3 | 37 |
| Koldere Mahallesi | AK Parti | %51,2 | %17,6 | %88,5 | 200 |
| Köknar Mahallesi | AK Parti | %68,4 | %17,1 | %81,5 | 600 |
| Köseli Mahallesi | AK Parti | %77,4 | %2,1 | %96,1 | 155 |
| Maraşlı Mahallesi | AK Parti | %33,1 | %30,8 | %87,3 | 197 |
| Soğanlı Mahallesi | AK Parti | %54,9 | %14,3 | %80,7 | 166 |
| Şahinkaya Mahallesi | AK Parti | %57,6 | %12,8 | %85,8 | 860 |
| Şekersu Mahallesi | AK Parti | %56,6 | %23,7 | %92,0 | 88 |
| Taşkıran Mahallesi | AK Parti | %72,3 | %11,0 | %83,1 | 724 |
| Taşlıgedik Mahallesi | AK Parti | %74,0 | %5,5 | %83,3 | 156 |
| Taşören Mahallesi | AK Parti | %69,4 | %16,7 | %85,4 | 219 |
| Ulucami Mahallesi | AK Parti | %80,5 | %4,3 | %87,9 | 439 |
| Uzungöl Mahallesi | AK Parti | %76,0 | %7,9 | %93,3 | 1.333 |
| Uzuntarla Mahallesi | AK Parti | %89,9 | %2,5 | %89,7 | 312 |
| Yaylaönü Mahallesi | AK Parti | %71,1 | %6,6 | %88,0 | 92 |
| Yeşilalan Mahallesi | AK Parti | %79,3 | %3,6 | %92,5 | 401 |
| Yukarıkumlu Mahallesi | AK Parti | %65,0 | %11,7 | %86,3 | 73 |
İlgili sonuçlar