Aydıncık 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Aydıncık sonuçlarında AK Parti %63,1 ile birinci, MHP %17,8 ile ikinci; fark 45,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 21,5 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,8 (+6,8 puan). 24 mahalle ve köy arasından 16'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Hacıilyas Köyü (%85,8); MHP en güçlü Danlıdağ Mahallesi (%26,0). Katılım %92,3 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Aydıncık 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Aydıncık, Yozgat, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Aydıncık | Yozgat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.177 | %63,1 | %52,3 | %41,6 | +21,5 |
| MHP | 1.181 | %17,8 | %24,7 | %11,0 | +6,8 |
| CHP | 650 | %9,8 | %11,4 | %22,6 | −12,8 |
| İYİ Parti | 363 | %5,5 | %7,5 | %10,1 | −4,6 |
| HDP | 86 | %1,3 | %0,8 | %11,5 | −10,2 |
| Saadet | 47 | %0,7 | %1,2 | %1,3 | −0,6 |
| HÜDA PAR | 14 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 12 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
Aydıncık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 35 | 7.295 | 6.730 | %92,3 | 6.623 | 107 |
Aydıncık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağıllı Köyü | AK Parti | %61,9 | %9,5 | %91,3 | 23 |
| Aşağıkuyucak Köyü | CHP | %7,6 | %3,0 | %84,7 | 85 |
| Bakırboğazı Köyü | AK Parti | %61,1 | %16,7 | %112,5 | 16 |
| Baştürk Mahallesi | AK Parti | %78,1 | %13,8 | %97,5 | 476 |
| Baydiğin-Merkez Mahallesi | AK Parti | %68,3 | %24,3 | %97,5 | 1.893 |
| Boğazkaya Köyü | AK Parti | %54,8 | %23,8 | %92,0 | 50 |
| Büyüktoraman Köyü | CHP | %2,8 | %1,4 | %91,5 | 165 |
| Danlıdağ Mahallesi | AK Parti | %60,4 | %26,0 | %87,9 | 712 |
| Dereçiftlik Köyü | AK Parti | %82,7 | %11,1 | %88,6 | 368 |
| Güroğlu Köyü | CHP | %20,6 | %5,9 | %94,9 | 39 |
| Hacıilyas Köyü | AK Parti | %85,8 | %8,7 | %98,1 | 262 |
| Kazankaya Köyü | AK Parti | %54,4 | %13,3 | %89,6 | 1.159 |
| Kızılcakışla Köyü | AK Parti | %80,7 | %10,1 | %93,2 | 118 |
| Kocabekir Köyü | AK Parti | %80,9 | %14,7 | %97,2 | 71 |
| Kösrelik Köyü | AK Parti | %74,4 | %16,4 | %86,3 | 459 |
| Kuşsaray Köyü | AK Parti | %78,8 | %12,1 | %100,0 | 33 |
| Kuyuköy | CHP | %15,6 | %0,0 | %81,4 | 59 |
| Küçüktoraman Köyü | CHP | %15,4 | %7,7 | %130,0 | 10 |
| Mercimekören Köyü | AK Parti | %79,4 | %11,8 | %82,9 | 41 |
| Mollaismail Köyü | CHP | %30,0 | %10,0 | %82,3 | 62 |
| Sakızlık Köyü | HDP | %4,2 | %1,4 | %87,8 | 82 |
| Üzümlük Köyü | CHP | %10,0 | %3,3 | %100,0 | 31 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %58,3 | %22,0 | %87,9 | 992 |
| Yenice Mahallesi | AK Parti | %82,8 | %9,1 | %111,2 | 89 |
İlgili sonuçlar