Zonguldak Merkez 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Zonguldak Merkez sonuçlarında AK Parti %38,1 ile birinci, CHP %35,3 ile ikinci; fark 2,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%41,6) 3,4 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %35,3 (+12,7 puan). 61 mahalle ve köy arasından 53'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Beycuma-Çamlık Mahallesi (%80,0); CHP en güçlü Yayla Mahallesi (%54,7). Katılım %85,7 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Zonguldak Merkez 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Zonguldak Merkez, Zonguldak, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Zonguldak Merkez | Zonguldak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 28.721 | %38,1 | %45,1 | %41,6 | −3,4 |
| CHP | 26.599 | %35,3 | %30,9 | %22,6 | +12,7 |
| MHP | 9.434 | %12,5 | %10,8 | %11,0 | +1,5 |
| İYİ Parti | 6.027 | %8,0 | %7,9 | %10,1 | −2,1 |
| Saadet | 1.750 | %2,3 | %1,8 | %1,3 | +1,0 |
| HDP | 1.375 | %1,8 | %1,4 | %11,5 | −9,7 |
| Vatan Partisi | 276 | %0,4 | %0,4 | %0,2 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 135 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 26 | %0,0 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
Zonguldak Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 287 | 90.426 | 77.532 | %85,7 | 75.303 | 2.229 |
Zonguldak Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alancık Köyü | AK Parti | %48,7 | %30,9 | %90,4 | 177 |
| Asma Mahallesi | AK Parti | %38,4 | %33,5 | %82,1 | 1.658 |
| Ayvatlar Köyü | AK Parti | %61,8 | %7,5 | %77,8 | 347 |
| Bağlık Mahallesi | AK Parti | %45,9 | %31,8 | %85,8 | 978 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %25,8 | %48,5 | %87,2 | 12.220 |
| Baştarla Mahallesi | AK Parti | %38,6 | %34,1 | %86,1 | 1.421 |
| Beycuma-Beytepe Mahallesi | AK Parti | %57,9 | %13,2 | %97,6 | 85 |
| Beycuma-Birlik Mahallesi | AK Parti | %62,0 | %14,9 | %90,6 | 139 |
| Beycuma-Çamlık Mahallesi | AK Parti | %80,0 | %3,3 | %94,0 | 67 |
| Beycuma-Kasımlar Mahallesi | AK Parti | %58,1 | %29,1 | %90,7 | 172 |
| Beycuma-Merkez Mahallesi | AK Parti | %34,5 | %29,1 | %86,0 | 679 |
| Beycuma-Muratlı Mahallesi | AK Parti | %74,8 | %16,0 | %93,4 | 136 |
| Beycuma-Yeni Mahallesi | CHP | %37,8 | %47,2 | %91,2 | 147 |
| Birlik Mahallesi | AK Parti | %44,7 | %30,4 | %85,0 | 2.933 |
| Çağlı Köyü | AK Parti | %57,8 | %18,6 | %87,8 | 189 |
| Çaydamar Mahallesi | AK Parti | %41,5 | %35,4 | %85,7 | 2.847 |
| Çınartepe Mahallesi | AK Parti | %45,8 | %29,4 | %84,0 | 1.941 |
| Çukurören Köyü | AK Parti | %53,3 | %22,8 | %86,3 | 452 |
| Dilaver Mahallesi | AK Parti | %43,4 | %29,1 | %82,7 | 1.430 |
| Eceler Köyü | AK Parti | %47,7 | %27,3 | %85,0 | 434 |
| Elvanpazarcık-Celepçioğlu Mahallesi | AK Parti | %60,6 | %6,8 | %89,2 | 158 |
| Elvanpazarcık-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %53,8 | %24,8 | %90,3 | 165 |
| Elvanpazarcık-Çalca Mahallesi | AK Parti | %52,7 | %24,6 | %93,9 | 244 |
| Elvanpazarcık-Elvan Mahallesi | AK Parti | %54,1 | %14,0 | %89,9 | 268 |
| Elvanpazarcık-Hayat Mahallesi | AK Parti | %48,9 | %27,6 | %92,0 | 387 |
| Elvanpazarcık-Merkez Mahallesi | AK Parti | %48,7 | %12,9 | %88,0 | 651 |
| Elvanpazarcık-Tasmacı Mahallesi | AK Parti | %44,0 | %29,1 | %91,6 | 428 |
| Hacıali Köyü | AK Parti | %62,4 | %16,5 | %90,6 | 487 |
| Himmetoğlu Köyü | AK Parti | %52,5 | %26,4 | %82,0 | 651 |
| İnağzı Mahallesi | AK Parti | %40,9 | %31,1 | %87,4 | 2.043 |
| İncivez Mahallesi | CHP | %30,0 | %41,2 | %81,7 | 3.375 |
| Kabalaklı Köyü | AK Parti | %51,5 | %24,6 | %88,5 | 312 |
| Kaleoğlu Köyü | AK Parti | %47,6 | %29,8 | %83,2 | 452 |
| Karadere Köyü | AK Parti | %65,3 | %20,0 | %85,1 | 368 |
| Karaelmas Mahallesi | AK Parti | %43,7 | %30,5 | %83,9 | 6.782 |
| Karaman-Kadı Mahallesi | AK Parti | %57,6 | %12,2 | %92,9 | 309 |
| Karaman-Karamanlar Mahallesi | AK Parti | %36,8 | %28,0 | %87,2 | 360 |
| Karaman-Merkez Mahallesi | AK Parti | %46,3 | %23,9 | %93,0 | 488 |
| Karaman-Satıklı Mahallesi | AK Parti | %48,7 | %20,1 | %87,5 | 263 |
| Karaman-Yeni Mahallesi | AK Parti | %57,4 | %16,5 | %85,5 | 227 |
| Karapınar Köyü | AK Parti | %75,8 | %6,4 | %85,6 | 292 |
| Kardeşler Köyü | AK Parti | %45,7 | %33,7 | %85,7 | 489 |
| Keller Köyü | AK Parti | %60,1 | %26,3 | %83,2 | 434 |
| Korucak Köyü | AK Parti | %57,1 | %16,5 | %86,1 | 489 |
| Köroğlu Köyü | AK Parti | %49,5 | %13,2 | %86,6 | 269 |
| Kumtarla Köyü | AK Parti | %56,7 | %12,6 | %83,5 | 345 |
| Meşrutiyet Mahallesi | CHP | %26,7 | %47,0 | %86,2 | 5.980 |
| Mithatpaşa Mahallesi | AK Parti | %43,1 | %29,5 | %83,5 | 6.069 |
| Olukyanı Köyü | AK Parti | %67,1 | %10,6 | %91,6 | 190 |
| On Temmuz Mahallesi | AK Parti | %40,7 | %32,3 | %84,5 | 3.036 |
| Osmanlı Köyü | AK Parti | %48,8 | %20,1 | %89,0 | 538 |
| Sapça Köyü | AK Parti | %44,8 | %22,7 | %89,7 | 214 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %64,5 | %10,7 | %84,5 | 265 |
| Sarımsak Köyü | AK Parti | %65,6 | %4,7 | %77,5 | 89 |
| Sofular Köyü | AK Parti | %51,8 | %14,0 | %92,0 | 286 |
| Taşçılar Köyü | AK Parti | %51,3 | %24,4 | %79,6 | 162 |
| Tepebaşı Mahallesi | CHP | %32,0 | %38,1 | %86,9 | 9.780 |
| Terakki Mahallesi | AK Parti | %44,2 | %30,3 | %84,8 | 7.921 |
| Yayla Mahallesi | CHP | %21,6 | %54,7 | %88,3 | 1.347 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %34,1 | %38,8 | %86,0 | 2.321 |
| Yeşil Mahallesi | CHP | %29,1 | %45,2 | %87,4 | 3.040 |
İlgili sonuçlar