Helvadere-Zafer Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Helvadere-Zafer Mahallesi sonuçlarında MHP %32,0 ile birinci, İYİ Parti %18,2 ile ikinci; fark 13,8 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%7,4) 24,6 puan üstünde. BBP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,8 (+14,2 puan). MHP oy oranında Helvadere Beldesi ilçesindeki 4 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 1 sandık, 256 kayıtlı seçmen. Katılım %84,0 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Helvadere-Zafer Mahallesi | Helvadere Beldesi | Aksaray | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| MHP | 65 | %32,0 | %27,3 | %37,5 | %7,4 | +24,6 |
| İYİ Parti | 37 | %18,2 | %7,8 | %12,7 | %7,8 | +10,5 |
| BBP | 32 | %15,8 | %6,3 | %1,2 | %1,6 | +14,2 |
| AK Parti | 31 | %15,3 | %23,9 | %44,1 | %42,6 | −27,3 |
| DP | 30 | %14,8 | %22,8 | %0,4 | %1,0 | +13,8 |
| Saadet | 8 | %3,9 | %11,8 | %0,7 | %2,9 | +1,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 256 | 215 | %84,0 | 203 | 12 |