Kurucaşile 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Kurucaşile sonuçlarında AK Parti %43,1 ile birinci, CHP %36,0 ile ikinci; fark 7,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,6) 0,5 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,8 (+11,4 puan). 4 mahalle ve köy arasından 3'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Şile Mahallesi (%45,3); CHP en güçlü Liman Mahallesi (%41,3). Katılım %86,3 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kurucaşile 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Kurucaşile, Bartın, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kurucaşile | Bartın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 541 | %43,1 | %36,8 | %42,6 | +0,5 |
| CHP | 452 | %36,0 | %25,4 | %29,8 | +6,2 |
| MHP | 236 | %18,8 | %33,7 | %7,4 | +11,4 |
| İYİ Parti | 20 | %1,6 | %0,9 | %7,8 | −6,2 |
| Saadet | 7 | %0,6 | %2,6 | %2,9 | −2,4 |
Kurucaşile seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 6 | 1.522 | 1.314 | %86,3 | 1.256 | 58 |
Kurucaşile mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Kargacak Mahallesi | AK Parti | %42,1 | %32,5 | %82,8 | 145 |
| Liman Mahallesi | CHP | %40,2 | %41,3 | %87,5 | 535 |
| Ömerler Mahallesi | AK Parti | %44,5 | %35,5 | %86,8 | 250 |
| Şile Mahallesi | AK Parti | %45,3 | %32,1 | %86,0 | 592 |
İlgili sonuçlar