Esenler Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Esenler Mahallesi sonuçlarında CHP %64,3 ile birinci, AK Parti %31,9 ile ikinci; fark 32,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%29,8) 34,5 puan üstünde. CHP oy oranında Çanakkale Merkez ilçesindeki 7 mahalle ve köy arasında 3'üncü sırada. 63 sandık, 21.065 kayıtlı seçmen. Katılım %85,0 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Esenler Mahallesi | Çanakkale Merkez | Çanakkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 11.262 | %64,3 | %60,7 | %49,4 | %29,8 | +34,5 |
| AK Parti | 5.585 | %31,9 | %35,6 | %41,5 | %42,6 | −10,7 |
| Bağımsızlar | 248 | %1,4 | %1,3 | %1,7 | %0,9 | +0,5 |
| Saadet | 144 | %0,8 | %0,8 | %0,7 | %2,9 | −2,1 |
| BBP | 117 | %0,7 | %0,6 | %0,2 | %1,6 | −0,9 |
| TKP | 64 | %0,4 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,3 |
| DSP | 53 | %0,3 | %0,4 | %0,3 | %1,0 | −0,7 |
| BTP | 47 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 63 | 21.065 | 17.897 | %85,0 | 17.520 | 377 |
Çanakkale Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Esenler Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Çanakkale Merkez sonuçları
- Barbaros Mahallesi seçim sonuçları
- Cevat Paşa Mahallesi seçim sonuçları
- Fevzipaşa Mahallesi seçim sonuçları
- İsmetpaşa Mahallesi seçim sonuçları
- Kemalpaşa Mahallesi seçim sonuçları
- Namık Kemal Mahallesi seçim sonuçları
- Çanakkale sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi