Çerkeş 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Çerkeş sonuçlarında AK Parti %60,4 ile birinci, MHP %32,6 ile ikinci; fark 27,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,6) 17,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %32,6 (+25,2 puan). 10 mahalle ve köy arasından 10'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü İdris Mahallesi (%68,4); MHP en güçlü Kurtlar Mahallesi (%47,0). Katılım %87,2 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çerkeş 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çerkeş, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çerkeş | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.129 | %60,4 | %43,9 | %42,6 | +17,9 |
| MHP | 1.689 | %32,6 | %39,8 | %7,4 | +25,2 |
| CHP | 266 | %5,1 | %6,2 | %29,8 | −24,7 |
| Saadet | 69 | %1,3 | %1,4 | %2,9 | −1,6 |
| Bağımsızlar | 19 | %0,4 | %1,3 | %0,9 | −0,5 |
| BTP | 5 | %0,1 | %0,3 | %0,3 | −0,2 |
Çerkeş seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 24 | 6.223 | 5.429 | %87,2 | 5.177 | 252 |
Çerkeş mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %63,5 | %29,9 | %91,0 | 848 |
| İdris Mahallesi | AK Parti | %68,4 | %22,5 | %85,8 | 226 |
| İstasyon Mahallesi | AK Parti | %64,7 | %28,0 | %87,0 | 668 |
| Karalar Mahallesi | AK Parti | %63,9 | %31,5 | %83,8 | 745 |
| Karamuklu Mahallesi | AK Parti | %52,7 | %37,9 | %87,0 | 1.107 |
| Kurtlar Mahallesi | AK Parti | %47,0 | %47,0 | %90,2 | 102 |
| Okçular Mahallesi | AK Parti | %57,9 | %32,4 | %85,7 | 182 |
| Ulusu Mahallesi | AK Parti | %59,5 | %36,2 | %90,5 | 566 |
| Yeni Kent Mahallesi | AK Parti | %65,0 | %28,7 | %85,5 | 1.124 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %54,3 | %38,0 | %87,6 | 655 |
İlgili sonuçlar