İstiklal Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

İstiklal Mahallesi sonuçlarında CHP %56,8 ile birinci, AK Parti %39,7 ile ikinci; fark 17,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%29,8) 26,9 puan üstünde. CHP oy oranında Pamukkale ilçesindeki 61 mahalle ve köy arasında 8'inci sırada. 21 sandık, 7.000 kayıtlı seçmen. Katılım %84,6 (Türkiye %84,3).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

İstiklal Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — İstiklal Mahallesi, Pamukkale, Denizli, Türkiye karşılaştırması
PartiOyİstiklal MahallesiPamukkaleDenizliTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP3.273%56,8%45,7%41,1%29,8+26,9
AK Parti2.288%39,7%50,3%46,9%42,6−2,9
Saadet78%1,4%1,5%1,0%2,9−1,6
DSP28%0,5%0,5%0,8%1,0−0,5
Vatan Partisi28%0,5%0,4%0,4%0,2+0,3
BTP26%0,5%0,4%0,3%0,3+0,1
DP24%0,4%0,6%2,0%1,0−0,5
TKP11%0,2%0,2%0,1%0,1+0,1
HDP10%0,2%0,6%0,2%4,5−4,3
İstiklal Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
217.0005.924%84,65.766158

Pamukkale ilçesindeki diğer mahalle ve köyler