Gölyaka 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Gölyaka sonuçlarında AK Parti %51,8 ile birinci, MHP %30,3 ile ikinci; fark 21,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,6) 9,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %30,3 (+22,9 puan). 10 mahalle ve köy arasından 8'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Açma Mahallesi (%59,6); MHP en güçlü Yeşil Mahallesi (%48,5). Katılım %91,8 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gölyaka 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Gölyaka, Düzce, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gölyaka | Düzce | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.330 | %51,8 | %45,4 | %42,6 | +9,3 |
| MHP | 1.949 | %30,3 | %29,3 | %7,4 | +22,9 |
| CHP | 1.045 | %16,3 | %3,5 | %29,8 | −13,6 |
| Bağımsızlar | 40 | %0,6 | %0,4 | %0,9 | −0,3 |
| Saadet | 37 | %0,6 | %1,1 | %2,9 | −2,3 |
| BTP | 22 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| DSP | 4 | %0,1 | %0,2 | %1,0 | −0,9 |
Gölyaka seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 26 | 7.294 | 6.693 | %91,8 | 6.427 | 266 |
Gölyaka mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Açma Mahallesi | AK Parti | %59,6 | %24,3 | %91,2 | 748 |
| Cumakırı Mahallesi | AK Parti | %46,6 | %46,2 | %87,2 | 289 |
| Esen Mahallesi | AK Parti | %59,2 | %20,5 | %91,7 | 557 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %56,3 | %30,7 | %92,3 | 859 |
| İmamlar Mahallesi | AK Parti | %57,9 | %26,6 | %91,2 | 845 |
| Kuyudüzü Mahallesi | CHP | %22,2 | %20,9 | %97,7 | 437 |
| Kültür Mahallesi | AK Parti | %50,2 | %38,7 | %91,5 | 1.096 |
| Yazıpınar Mahallesi | AK Parti | %53,0 | %19,9 | %89,0 | 1.252 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %52,7 | %36,6 | %92,4 | 541 |
| Yeşil Mahallesi | MHP | %45,3 | %48,5 | %95,5 | 670 |
İlgili sonuçlar