1.murat Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

1.murat Mahallesi sonuçlarında CHP %56,2 ile birinci, AK Parti %29,6 ile ikinci; fark 26,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%29,8) 26,4 puan üstünde. BTP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %8,0 (+7,7 puan). CHP oy oranında Edirne Merkez ilçesindeki 24 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 13 sandık, 4.221 kayıtlı seçmen. Katılım %78,8 (Türkiye %84,3).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

1.murat Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — 1.murat Mahallesi, Edirne Merkez, Edirne, Türkiye karşılaştırması
PartiOy1.murat MahallesiEdirne MerkezEdirneTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.825%56,2%44,9%46,0%29,8+26,4
AK Parti963%29,6%40,8%42,4%42,6−12,9
BTP260%8,0%7,8%4,0%0,3+7,7
Saadet75%2,3%2,8%1,8%2,9−0,6
BBP35%1,1%0,8%0,4%1,6−0,5
HDP28%0,9%1,2%0,7%4,5−3,7
DP20%0,6%0,7%0,4%1,0−0,3
TKP17%0,5%0,4%0,2%0,1+0,4
DSP14%0,4%0,4%0,6%1,0−0,5
Vatan Partisi11%0,3%0,2%0,1%0,2+0,2
1.murat Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
134.2213.325%78,83.24877

Edirne Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler