Beyhan Beldesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Beyhan Beldesi sonuçlarında AK Parti %42,4 ile birinci, MHP %38,4 ile ikinci; fark 4,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,6) 0,1 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %38,4 (+30,9 puan). 4 mahalle ve köy arasından 2'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Beyhan-Girne Mahallesi (%62,9); MHP en güçlü Beyhan-İstasyon Mahallesi (%69,9). Katılım %92,5 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Beyhan Beldesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Beyhan Beldesi, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Beyhan Beldesi | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.175 | %42,4 | %41,3 | %42,6 | −0,1 |
| MHP | 1.062 | %38,4 | %30,7 | %7,4 | +30,9 |
| Saadet | 387 | %14,0 | %7,4 | %2,9 | +11,1 |
| BBP | 144 | %5,2 | %1,7 | %1,6 | +3,6 |
Beyhan Beldesi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 11 | 3.148 | 2.912 | %92,5 | 2.768 | 144 |
Beyhan Beldesi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Beyhan-Girne Mahallesi | AK Parti | %62,9 | %27,0 | %93,6 | 812 |
| Beyhan-Güney Mahallesi | AK Parti | %46,7 | %30,0 | %92,9 | 963 |
| Beyhan-İstasyon Mahallesi | MHP | %25,3 | %69,9 | %93,8 | 614 |
| Beyhan-Karşıyaka Mahallesi | MHP | %28,7 | %34,9 | %89,7 | 759 |
İlgili sonuçlar