Kargın Beldesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Kargın Beldesi sonuçlarında AK Parti %34,3 ile birinci, MHP %27,4 ile ikinci; fark 6,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,6) 8,3 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,4 (+20,0 puan). 5 mahalle ve köy arasından 3'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kargın-İstasyon Mahallesi (%37,3); MHP en güçlü Kargın-Sucuali Mahallesi (%70,8). Katılım %92,3 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kargın Beldesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Kargın Beldesi, Erzincan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kargın Beldesi | Erzincan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 400 | %34,3 | %35,0 | %42,6 | −8,3 |
| MHP | 320 | %27,4 | %41,2 | %7,4 | +20,0 |
| BBP | 233 | %20,0 | %0,7 | %1,6 | +18,4 |
| Saadet | 206 | %17,7 | %1,3 | %2,9 | +14,7 |
| CHP | 8 | %0,7 | %19,9 | %29,8 | −29,1 |
Kargın Beldesi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 7 | 1.311 | 1.210 | %92,3 | 1.167 | 43 |
Kargın Beldesi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Kargın-Camii Şerif Mahallesi | AK Parti | %34,8 | %19,9 | %92,4 | 303 |
| Kargın-İstasyon Mahallesi | AK Parti | %37,3 | %34,0 | %89,5 | 418 |
| Kargın-Sucuali Mahallesi | MHP | %4,2 | %70,8 | %108,3 | 24 |
| Kargın-Şehit Ahmet Aytekin Mahallesi | AK Parti | %34,1 | %20,8 | %96,5 | 463 |
| Kargın-Yollarüstü Mahallesi | MHP | %28,7 | %46,3 | %80,6 | 103 |
İlgili sonuçlar