Mihalıççık 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Mihalıççık sonuçlarında DSP %47,5 ile birinci, MHP %39,1 ile ikinci; fark 8,4 puan. DSP burada Türkiye ortalamasının (%1,0) 46,5 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %39,1 (+31,6 puan). 53 mahalle ve köy arasından 27'sinde DSP önde. DSP en güçlü Kayı Mahallesi (%86,5); MHP en güçlü Kavak Mahallesi (%78,9). Katılım %89,2 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Mihalıççık 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Mihalıççık, Eskişehir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Mihalıççık | Eskişehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| DSP | 2.947 | %47,5 | %1,0 | %1,0 | +46,5 |
| MHP | 2.424 | %39,1 | %1,3 | %7,4 | +31,6 |
| İYİ Parti | 740 | %11,9 | %2,1 | %7,8 | +4,2 |
| Saadet | 57 | %0,9 | %1,1 | %2,9 | −2,0 |
| Vatan Partisi | 21 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| Bağımsızlar | 10 | %0,2 | %0,2 | %0,9 | −0,7 |
| BTP | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
Mihalıççık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 59 | 7.309 | 6.516 | %89,2 | 6.206 | 310 |
Mihalıççık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | DSP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adahisar Mahallesi | MHP | %27,7 | %61,7 | %102,2 | 46 |
| Ahur Mahallesi | DSP | %44,3 | %38,7 | %97,3 | 110 |
| Ahurözü Mahallesi | DSP | %35,7 | %28,7 | %90,6 | 192 |
| Akçaören Mahallesi | MHP | %30,0 | %51,7 | %102,9 | 68 |
| Aydınlar Mahallesi | İYİ Parti | %31,6 | %26,3 | %87,5 | 24 |
| Bahtiyar Mahallesi | MHP | %40,9 | %50,0 | %95,7 | 46 |
| Belen Mahallesi | DSP | %53,4 | %26,0 | %86,7 | 90 |
| Bey Mahallesi | DSP | %75,0 | %21,4 | %96,6 | 29 |
| Camikebir Mahallesi | DSP | %63,4 | %29,2 | %80,3 | 914 |
| Çalçı Mahallesi | DSP | %72,6 | %17,7 | %91,7 | 72 |
| Çalkaya Mahallesi | MHP | %24,8 | %67,2 | %86,3 | 168 |
| Çardak Mahallesi | DSP | %63,1 | %25,0 | %93,5 | 92 |
| Çukurören Mahallesi | DSP | %52,2 | %41,3 | %92,0 | 50 |
| Dağcı Mahallesi | DSP | %57,3 | %32,9 | %96,7 | 91 |
| Diközü Mahallesi | DSP | %49,2 | %44,3 | %86,3 | 73 |
| Dinek Mahallesi | DSP | %50,8 | %42,0 | %89,1 | 220 |
| Dümrek Mahallesi | MHP | %27,8 | %45,6 | %84,2 | 95 |
| Gözeler Mahallesi | DSP | %50,0 | %36,1 | %102,7 | 37 |
| Güce Mahallesi | DSP | %46,4 | %45,4 | %97,0 | 100 |
| Güreş Mahallesi | DSP | %49,3 | %47,8 | %97,1 | 69 |
| Gürleyik Mahallesi | DSP | %44,2 | %38,1 | %86,6 | 186 |
| Hamidiye Mahallesi | DSP | %53,6 | %26,8 | %84,8 | 66 |
| Ilıcalar Mahallesi | MHP | %32,4 | %32,4 | %97,4 | 78 |
| İğdecik Mahallesi | MHP | %38,5 | %38,5 | %86,7 | 30 |
| İkizafer Mahallesi | MHP | %25,7 | %63,5 | %90,7 | 86 |
| Karaçam Mahallesi | MHP | %42,9 | %42,9 | %100,0 | 32 |
| Karageyikli Mahallesi | MHP | %38,5 | %48,4 | %92,0 | 113 |
| Kavak Mahallesi | MHP | %16,5 | %78,9 | %91,4 | 151 |
| Kayı Mahallesi | DSP | %86,5 | %5,2 | %89,3 | 299 |
| Kızılbörüklü Mahallesi | DSP | %59,5 | %33,3 | %95,8 | 119 |
| Korucu Mahallesi | DSP | %54,9 | %23,9 | %92,9 | 84 |
| Koyunağılı Mahallesi | DSP | %74,5 | %18,1 | %89,7 | 117 |
| Kozlu Mahallesi | DSP | %71,6 | %16,4 | %97,2 | 71 |
| Lütfiye Mahallesi | DSP | %55,4 | %41,9 | %93,7 | 79 |
| Mahmuthisar Mahallesi | MHP | %31,0 | %55,2 | %110,0 | 30 |
| Medrese Mahallesi | DSP | %59,2 | %33,8 | %83,0 | 916 |
| Narlı Mahallesi | MHP | %38,3 | %48,9 | %95,3 | 149 |
| Obruk Mahallesi | MHP | %21,5 | %57,8 | %99,3 | 140 |
| Otluk Mahallesi | MHP | %24,6 | %65,6 | %100,0 | 64 |
| Ömer Mahallesi | DSP | %49,2 | %44,4 | %98,6 | 69 |
| Saray Mahallesi | MHP | %25,4 | %52,2 | %88,2 | 170 |
| Sazak Mahallesi | İYİ Parti | %32,3 | %19,2 | %88,0 | 117 |
| Seki Mahallesi | DSP | %54,8 | %42,9 | %63,6 | 66 |
| Sekiören Mahallesi | MHP | %32,4 | %64,8 | %91,9 | 161 |
| Sorkun Mahallesi | MHP | %42,9 | %53,7 | %96,9 | 159 |
| Süleler Mahallesi | MHP | %30,8 | %43,6 | %93,8 | 48 |
| Tatarcık Mahallesi | MHP | %40,9 | %59,1 | %110,0 | 20 |
| Uşakbükü Mahallesi | MHP | %36,2 | %46,8 | %96,1 | 51 |
| Üçbaşlı Mahallesi | DSP | %50,0 | %31,0 | %95,7 | 46 |
| Yalımkaya Mahallesi | MHP | %36,8 | %43,9 | %90,7 | 193 |
| Yayla Mahallesi | MHP | %32,7 | %37,5 | %99,1 | 109 |
| Yeşilyurt Mahallesi | MHP | %19,7 | %58,5 | %96,7 | 153 |
| Yunusemre Mahallesi | DSP | %40,5 | %38,5 | %85,1 | 551 |
İlgili sonuçlar