Cevatpaşa Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Cevatpaşa Mahallesi sonuçlarında AK Parti %56,5 ile birinci, CHP %37,2 ile ikinci; fark 19,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,6) 13,9 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %37,2 (+7,4 puan). AK Parti oy oranında Bayrampaşa ilçesindeki 11 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 39 sandık, 13.541 kayıtlı seçmen. Katılım %85,9 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Cevatpaşa Mahallesi | Bayrampaşa | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 6.362 | %56,5 | %49,3 | %45,8 | %42,6 | +13,9 |
| CHP | 4.191 | %37,2 | %44,6 | %40,2 | %29,8 | +7,4 |
| Saadet | 313 | %2,8 | %2,8 | %2,5 | %2,9 | −0,1 |
| BBP | 189 | %1,7 | %1,2 | %0,8 | %1,6 | +0,1 |
| HDP | 93 | %0,8 | %0,8 | %2,1 | %4,5 | −3,7 |
| DSP | 56 | %0,5 | %0,6 | %1,3 | %1,0 | −0,5 |
| Bağımsızlar | 25 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | %0,9 | −0,7 |
| BTP | 23 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 13 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 39 | 13.541 | 11.637 | %85,9 | 11.265 | 372 |
Bayrampaşa ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Cevatpaşa Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Bayrampaşa sonuçları
- Altıntepsi Mahallesi seçim sonuçları
- İsmet Paşa Mahallesi seçim sonuçları
- Kartaltepe Mahallesi seçim sonuçları
- Kocatepe Mahallesi seçim sonuçları
- Muratpaşa Mahallesi seçim sonuçları
- Orta Mahallesi seçim sonuçları
- Terazidere Mahallesi seçim sonuçları
- Vatan Mahallesi seçim sonuçları
- Yenidoğan Mahallesi seçim sonuçları
- Yıldırım Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi