Madenler Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Madenler Mahallesi sonuçlarında AK Parti %46,6 ile birinci, CHP %46,3 ile ikinci; fark 0,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,6) 4,0 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %46,3 (+16,5 puan). AK Parti oy oranında Ümraniye ilçesindeki 37 mahalle ve köy arasında 29'uncu sırada. 29 sandık, 9.898 kayıtlı seçmen. Katılım %86,9 (Türkiye %84,3).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Madenler Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Madenler Mahallesi, Ümraniye, İstanbul, Türkiye karşılaştırması
PartiOyMadenler MahallesiÜmraniyeİstanbulTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti3.882%46,6%54,6%45,8%42,6+4,0
CHP3.861%46,3%37,5%40,2%29,8+16,5
Saadet237%2,8%3,1%2,5%2,9−0,1
HDP132%1,6%2,3%2,1%4,5−2,9
BBP119%1,4%1,5%0,8%1,6−0,2
DP50%0,6%0,3%0,6%1,0−0,4
DSP29%0,3%0,4%1,3%1,0−0,6
BTP17%0,2%0,2%0,2%0,3−0,1
Vatan Partisi12%0,1%0,2%0,2%0,2−0,0
Madenler Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
299.8988.603%86,98.339264

Ümraniye ilçesindeki diğer mahalle ve köyler