Yazıhan 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Yazıhan sonuçlarında AK Parti %64,0 ile birinci, CHP %32,0 ile ikinci; fark 32,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,6) 21,5 puan üstünde. 33 mahalle ve köy arasından 26'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çavuş Mahallesi (%94,9); CHP en güçlü Karaca Mahallesi (%94,6). Katılım %89,5 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yazıhan 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Yazıhan, Malatya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yazıhan | Malatya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.950 | %64,0 | %58,6 | %42,6 | +21,5 |
| CHP | 3.477 | %32,0 | %16,8 | %29,8 | +2,2 |
| HDP | 280 | %2,6 | %0,8 | %4,5 | −1,9 |
| Saadet | 125 | %1,2 | %3,9 | %2,9 | −1,8 |
| BTP | 21 | %0,2 | %0,4 | %0,3 | −0,1 |
Yazıhan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 54 | 12.664 | 11.339 | %89,5 | 10.853 | 486 |
Yazıhan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyazı Mahallesi | AK Parti | %80,1 | %18,3 | %94,7 | 281 |
| Alican Mahallesi | AK Parti | %70,6 | %24,7 | %80,7 | 109 |
| Ambarcık Mahallesi | AK Parti | %61,5 | %35,0 | %92,9 | 322 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %54,8 | %39,3 | %91,6 | 358 |
| Balaban Mahallesi | AK Parti | %53,2 | %39,1 | %91,5 | 645 |
| Bereketli Mahallesi | CHP | %14,4 | %85,6 | %93,2 | 221 |
| Boyaca Mahallesi | AK Parti | %44,8 | %37,9 | %91,6 | 203 |
| Boztepe Mahallesi | AK Parti | %66,7 | %32,6 | %93,2 | 148 |
| Böğürtlen Mahallesi | AK Parti | %87,9 | %11,5 | %98,3 | 363 |
| Buzluk Mahallesi | AK Parti | %66,6 | %29,3 | %89,2 | 574 |
| Çavuş Mahallesi | AK Parti | %94,9 | %5,1 | %81,6 | 76 |
| Çivril Mahallesi | AK Parti | %64,2 | %30,6 | %87,0 | 207 |
| Dedekargın Mahallesi | CHP | %28,8 | %63,5 | %94,0 | 167 |
| Doğuş Mahallesi | AK Parti | %61,8 | %22,3 | %91,5 | 645 |
| Durucasu Mahallesi | AK Parti | %70,8 | %27,0 | %87,9 | 1.376 |
| Eğribük Mahallesi | CHP | %22,1 | %74,3 | %93,4 | 241 |
| Epreme Mahallesi | AK Parti | %84,0 | %14,7 | %91,8 | 453 |
| Erecek Mahallesi | AK Parti | %87,0 | %11,8 | %93,0 | 526 |
| Fethiye Mahallesi | CHP | %22,8 | %76,5 | %58,2 | 760 |
| Gayret Mahallesi | CHP | %26,7 | %61,4 | %91,7 | 229 |
| Gövük Mahallesi | AK Parti | %80,7 | %17,2 | %94,9 | 374 |
| Hamidiye Mahallesi | AK Parti | %64,9 | %28,1 | %88,8 | 269 |
| İriağaç Mahallesi | AK Parti | %82,0 | %16,0 | %93,1 | 507 |
| Karaca Mahallesi | CHP | %5,0 | %94,6 | %89,0 | 236 |
| Koşar Mahallesi | AK Parti | %61,0 | %36,6 | %80,0 | 55 |
| Kömüşhan Mahallesi | AK Parti | %80,8 | %17,7 | %91,5 | 516 |
| Mısırdere Mahallesi | AK Parti | %71,4 | %26,8 | %90,4 | 397 |
| Sadıklı Mahallesi | AK Parti | %87,5 | %10,4 | %97,1 | 103 |
| Sinanlı Mahallesi | AK Parti | %74,0 | %24,4 | %94,5 | 273 |
| Sürür Mahallesi | AK Parti | %84,2 | %14,0 | %93,9 | 710 |
| Tahtalı Mahallesi | AK Parti | %74,4 | %22,3 | %94,0 | 385 |
| Tecirli Mahallesi | CHP | %14,9 | %85,1 | %91,7 | 349 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %71,7 | %21,5 | %90,6 | 586 |
İlgili sonuçlar