Cumhuriyet Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Cumhuriyet Mahallesi sonuçlarında CHP %41,5 ile birinci, MHP %28,9 ile ikinci; fark 12,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%29,8) 11,7 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %28,9 (+21,4 puan). CHP oy oranında Ortaca ilçesindeki 27 mahalle ve köy arasında 3'üncü sırada. 11 sandık, 3.708 kayıtlı seçmen. Katılım %84,9 (Türkiye %84,3).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Cumhuriyet Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Cumhuriyet Mahallesi, Ortaca, Muğla, Türkiye karşılaştırması
PartiOyCumhuriyet MahallesiOrtacaMuğlaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.258%41,5%28,6%43,3%29,8+11,7
MHP876%28,9%37,0%2,8%7,4+21,4
DP678%22,4%27,2%3,2%1,0+21,4
DSP76%2,5%1,8%2,2%1,0+1,5
Saadet40%1,3%1,5%0,5%2,9−1,6
BTP32%1,1%1,1%0,8%0,3+0,7
TKP28%0,9%0,7%0,2%0,1+0,8
Bağımsızlar27%0,9%1,6%0,3%0,9+0,0
Vatan Partisi18%0,6%0,5%0,3%0,2+0,4
Cumhuriyet Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
113.7083.149%84,93.033116

Ortaca ilçesindeki diğer mahalle ve köyler