Bulanık 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Bulanık sonuçlarında HDP %55,1 ile birinci, AK Parti %38,3 ile ikinci; fark 16,7 puan. HDP burada Türkiye ortalamasının (%4,5) 50,5 puan üstünde. 9 mahalle ve köy arasından 7'sinde HDP önde. HDP en güçlü Şehitlik Mahallesi (%68,6); AK Parti en güçlü Güllüova Mahallesi (%77,8). Katılım %77,2 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bulanık 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Bulanık, Muş, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bulanık | Muş | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| HDP | 6.294 | %55,1 | %30,1 | %4,5 | +50,5 |
| AK Parti | 4.381 | %38,3 | %37,8 | %42,6 | −4,2 |
| İYİ Parti | 598 | %5,2 | %3,4 | %7,8 | −2,5 |
| Bağımsızlar | 75 | %0,7 | %12,9 | %0,9 | −0,2 |
| Saadet | 50 | %0,4 | %5,1 | %2,9 | −2,5 |
| BTP | 34 | %0,3 | %0,7 | %0,3 | −0,0 |
Bulanık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 49 | 15.853 | 12.236 | %77,2 | 11.432 | 804 |
Bulanık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | HDP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bahçelievler Mahallesi | HDP | %63,0 | %31,6 | %77,0 | 1.735 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %47,4 | %47,4 | %78,8 | 1.197 |
| Güllüova Mahallesi | AK Parti | %9,5 | %77,8 | %85,6 | 479 |
| İnönü Mahallesi | HDP | %63,0 | %32,2 | %77,3 | 1.612 |
| Kültür Mahallesi | HDP | %56,7 | %38,5 | %78,3 | 1.828 |
| Mescitli Mahallesi | HDP | %62,0 | %31,2 | %91,6 | 297 |
| Şehitlik Mahallesi | HDP | %68,6 | %28,2 | %75,7 | 2.894 |
| Yeni Mahallesi | HDP | %45,5 | %42,8 | %75,9 | 2.677 |
| Zafer Mahallesi | HDP | %51,3 | %41,0 | %75,8 | 3.134 |
İlgili sonuçlar