Kadirli 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Kadirli sonuçlarında MHP %61,2 ile birinci, İYİ Parti %36,8 ile ikinci; fark 24,4 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%7,4) 53,7 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %36,8 (+29,0 puan). 20 mahalle ve köy arasından 16'sında MHP önde. MHP en güçlü Şehit Mehmet Hallaç Mahallesi (%76,5); İYİ Parti en güçlü Pazar Mahallesi (%61,6). Katılım %81,3 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kadirli 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Kadirli, Osmaniye, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kadirli | Osmaniye | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 30.209 | %61,2 | %45,0 | %7,4 | +53,7 |
| İYİ Parti | 18.178 | %36,8 | %18,5 | %7,8 | +29,0 |
| Saadet | 449 | %0,9 | %1,7 | %2,9 | −2,0 |
| DP | 391 | %0,8 | %0,6 | %1,0 | −0,2 |
| BTP | 155 | %0,3 | %1,5 | %0,3 | −0,0 |
Kadirli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 198 | 65.537 | 53.265 | %81,3 | 49.382 | 3.883 |
Kadirli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 7 Mart Mahallesi | MHP | %68,7 | %28,7 | %80,9 | 4.032 |
| Bağ Mahallesi | MHP | %58,9 | %39,5 | %76,9 | 2.361 |
| Cemalpaşa Mahallesi | MHP | %54,5 | %43,3 | %78,6 | 9.344 |
| Cengiz Topel Mahallesi | MHP | %61,7 | %36,8 | %80,1 | 4.290 |
| Dere Mahallesi | İYİ Parti | %48,7 | %49,3 | %82,4 | 1.089 |
| Dervişpaşa Mahallesi | MHP | %63,0 | %35,0 | %84,6 | 1.925 |
| Kurtuluş Mahallesi | MHP | %61,9 | %35,3 | %84,3 | 1.619 |
| Pazar Mahallesi | İYİ Parti | %37,0 | %61,6 | %83,6 | 1.430 |
| Savrun Mahallesi | MHP | %49,6 | %48,3 | %82,5 | 686 |
| Şehit Halis Şişman Mahallesi | MHP | %61,6 | %37,0 | %80,8 | 3.435 |
| Şehit İbrahim Kundakçı Mahallesi | MHP | %73,7 | %23,9 | %84,0 | 2.571 |
| Şehit Kansu Küçükateş Mahallesi | MHP | %54,5 | %44,0 | %77,8 | 7.268 |
| Şehit Mehmet Delikuş Mahallesi | MHP | %63,8 | %34,5 | %84,6 | 2.485 |
| Şehit Mehmet Hallaç Mahallesi | MHP | %76,5 | %20,7 | %83,4 | 3.568 |
| Şehit Mustafa Yağız Mahallesi | MHP | %75,0 | %23,0 | %85,9 | 4.619 |
| Şehit Orhan Gök Mahallesi | MHP | %68,9 | %29,2 | %80,1 | 5.712 |
| Şehit Vedat Kocadallı Mahallesi | MHP | %52,0 | %46,2 | %83,4 | 3.097 |
| Tufanpaşa Mahallesi | İYİ Parti | %43,4 | %55,0 | %81,1 | 1.193 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %64,3 | %33,7 | %82,7 | 3.292 |
| Yeşiltepe Mahallesi | İYİ Parti | %40,5 | %55,8 | %83,6 | 1.521 |
İlgili sonuçlar