Pamukova 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Pamukova sonuçlarında Saadet %54,4 ile birinci, AK Parti %39,4 ile ikinci; fark 15,0 puan. Saadet burada Türkiye ortalamasının (%2,9) 51,5 puan üstünde. 33 mahalle ve köy arasından 24'ünde Saadet önde. Saadet en güçlü Akçakaya Mahallesi (%69,4); AK Parti en güçlü Gonca Mahallesi (%69,1). Katılım %90,1 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pamukova 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Pamukova, Sakarya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Pamukova | Sakarya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Saadet | 10.211 | %54,4 | %6,1 | %2,9 | +51,5 |
| AK Parti | 7.388 | %39,4 | %56,4 | %42,6 | −3,2 |
| CHP | 740 | %3,9 | %10,9 | %29,8 | −25,9 |
| BBP | 239 | %1,3 | %9,4 | %1,6 | −0,3 |
| Bağımsızlar | 119 | %0,6 | %0,7 | %0,9 | −0,3 |
| BTP | 47 | %0,3 | %0,5 | %0,3 | −0,1 |
| DSP | 27 | %0,1 | %0,2 | %1,0 | −0,8 |
Pamukova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 85 | 21.637 | 19.496 | %90,1 | 18.771 | 725 |
Pamukova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Saadet | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaççılar Mahallesi | Saadet | %56,3 | %40,6 | %103,2 | 31 |
| Ahılar Mahallesi | AK Parti | %43,4 | %55,7 | %97,7 | 129 |
| Akçakaya Mahallesi | Saadet | %69,4 | %26,5 | %102,0 | 51 |
| Bacıköy Mahallesi | AK Parti | %46,3 | %49,8 | %95,2 | 461 |
| Bakacak Mahallesi | Saadet | %67,2 | %25,4 | %90,5 | 74 |
| Bayırakçaşehir Mahallesi | AK Parti | %41,1 | %51,4 | %96,3 | 355 |
| Cihadiye Mahallesi | Saadet | %63,5 | %33,1 | %94,6 | 279 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Saadet | %51,5 | %44,4 | %88,6 | 2.942 |
| Çardak Mahallesi | Saadet | %56,0 | %37,2 | %96,1 | 285 |
| Çilekli Mahallesi | AK Parti | %36,0 | %61,7 | %95,4 | 239 |
| Eğriçay Mahallesi | Saadet | %51,4 | %42,3 | %98,3 | 118 |
| Elperek Mahallesi | Saadet | %58,8 | %34,0 | %86,4 | 6.635 |
| Eskiyayla Mahallesi | AK Parti | %47,6 | %49,2 | %99,2 | 132 |
| Fevziye Mahallesi | Saadet | %52,0 | %39,4 | %96,5 | 374 |
| Gonca Mahallesi | AK Parti | %26,4 | %69,1 | %89,3 | 206 |
| Gökgöz Mahallesi | Saadet | %64,3 | %32,3 | %90,5 | 855 |
| Hayrettin Mahallesi | Saadet | %51,6 | %45,5 | %95,4 | 260 |
| Hüseyinli Mahallesi | Saadet | %49,5 | %46,9 | %99,5 | 199 |
| İsabalı Mahallesi | Saadet | %47,3 | %46,7 | %91,4 | 185 |
| Kadıköy Mahallesi | Saadet | %52,7 | %41,2 | %97,7 | 176 |
| Karapınar Mahallesi | Saadet | %60,5 | %35,2 | %93,9 | 293 |
| Kazımiye Mahallesi | Saadet | %55,6 | %38,0 | %94,1 | 119 |
| Kemaliye Mahallesi | AK Parti | %40,4 | %47,8 | %92,0 | 326 |
| Mekece Mahallesi | Saadet | %51,5 | %41,3 | %92,7 | 791 |
| Oruçlu Mahallesi | Saadet | %54,2 | %44,3 | %101,5 | 134 |
| Özbek Mahallesi | Saadet | %65,2 | %30,4 | %95,1 | 122 |
| Paşalar Mahallesi | Saadet | %67,0 | %30,3 | %99,5 | 205 |
| Pınarlı Mahallesi | Saadet | %64,6 | %29,2 | %98,3 | 232 |
| Şahmelek Mahallesi | Saadet | %50,0 | %43,5 | %97,1 | 238 |
| Şeyhvarmaz Mahallesi | AK Parti | %43,3 | %46,4 | %94,6 | 484 |
| Teşvikiye Mahallesi | AK Parti | %40,8 | %51,9 | %97,3 | 373 |
| Turgutlu Mahallesi | Saadet | %53,7 | %35,6 | %91,6 | 574 |
| Yenice Mahallesi | Saadet | %55,5 | %37,7 | %87,7 | 3.760 |
İlgili sonuçlar