Turhal 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Turhal sonuçlarında AK Parti %42,4 ile birinci, CHP %31,2 ile ikinci; fark 11,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,6) 0,1 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,1 (+7,7 puan). 31 mahalle ve köy arasından 19'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Hacılar Mahallesi (%78,3); CHP en güçlü Ray Mahallesi (%88,3). Katılım %86,3 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Turhal 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Turhal, Tokat, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Turhal | Tokat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 16.495 | %42,4 | %42,0 | %42,6 | −0,1 |
| CHP | 12.121 | %31,2 | %9,9 | %29,8 | +1,3 |
| MHP | 5.886 | %15,1 | %31,8 | %7,4 | +7,7 |
| İYİ Parti | 4.026 | %10,4 | %11,2 | %7,8 | +2,6 |
| Saadet | 344 | %0,9 | %1,3 | %2,9 | −2,0 |
| BTP | 21 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,3 |
Turhal seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 150 | 46.375 | 40.021 | %86,3 | 38.893 | 1.128 |
Turhal mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bahar Mahallesi | CHP | %34,8 | %45,0 | %92,2 | 679 |
| Borsa Mahallesi | CHP | %15,8 | %71,6 | %87,9 | 363 |
| Boyacılar Mahallesi | AK Parti | %59,8 | %13,7 | %91,2 | 1.189 |
| Camikebir Mahallesi | AK Parti | %40,5 | %28,8 | %85,3 | 728 |
| Celal Mahallesi | AK Parti | %42,3 | %20,5 | %84,7 | 1.004 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %40,0 | %28,2 | %84,0 | 8.807 |
| Çevlikler Mahallesi | CHP | %37,9 | %45,8 | %92,2 | 1.223 |
| Emek Mahallesi | AK Parti | %59,6 | %16,0 | %82,1 | 1.215 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %34,0 | %48,8 | %87,9 | 1.002 |
| Gazi Osman Paşa Mahallesi | AK Parti | %52,8 | %12,1 | %92,6 | 1.162 |
| Gündoğdu Mahallesi | CHP | %14,3 | %71,3 | %91,7 | 683 |
| Güneş Mahallesi | CHP | %26,3 | %58,1 | %93,4 | 348 |
| Gürsel Mahallesi | CHP | %22,7 | %64,3 | %87,8 | 631 |
| Hacılar Mahallesi | AK Parti | %78,3 | %4,8 | %94,0 | 613 |
| Hamam Mahallesi | CHP | %16,1 | %69,0 | %90,0 | 1.145 |
| Kayacık Mahallesi | AK Parti | %54,9 | %15,8 | %86,8 | 1.286 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | AK Parti | %60,7 | %12,5 | %87,4 | 1.984 |
| Kova Mahallesi | AK Parti | %48,2 | %27,2 | %88,6 | 1.005 |
| Maraşal Fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %39,3 | %29,2 | %81,3 | 1.982 |
| Mevlana Mahallesi | AK Parti | %53,6 | %16,9 | %84,7 | 1.510 |
| Meydan Mahallesi | CHP | %36,5 | %43,9 | %87,9 | 1.081 |
| Mimar Sinan Mahallesi | AK Parti | %44,5 | %26,3 | %84,5 | 4.278 |
| Müftü Mahallesi | AK Parti | %52,1 | %16,5 | %87,3 | 1.988 |
| Nurkavak Mahallesi | AK Parti | %38,2 | %35,0 | %85,8 | 626 |
| Osmangazi Mahallesi | AK Parti | %42,5 | %24,0 | %82,1 | 2.795 |
| Pazar Mahallesi | AK Parti | %61,4 | %15,0 | %94,8 | 401 |
| Ray Mahallesi | CHP | %6,2 | %88,3 | %90,2 | 1.185 |
| Varvara Mahallesi | CHP | %30,9 | %53,1 | %88,6 | 932 |
| Yavuz Selim Mahallesi | AK Parti | %39,2 | %35,4 | %82,6 | 2.229 |
| Yeşilırmak Mahallesi | CHP | %31,6 | %52,5 | %90,1 | 426 |
| Yunus Emre Mahallesi | AK Parti | %49,6 | %24,7 | %88,8 | 1.875 |
İlgili sonuçlar