Güdül 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Güdül sonuçlarında AK Parti %64,1 ile birinci, CHP %34,6 ile ikinci; fark 29,5 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%45,1) 19,0 puan üstünde. 31 mahalle ve köy arasından 27'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Akçakese Mahallesi (%83,2); CHP en güçlü Taşören Mahallesi (%54,2). Katılım %91,6 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Güdül 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Güdül, Ankara, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Güdül | Ankara | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.080 | %64,1 | %47,1 | %45,1 | +19,0 |
| CHP | 2.740 | %34,6 | %50,9 | %33,8 | +0,8 |
| Saadet | 35 | %0,4 | %1,0 | %2,8 | −2,3 |
| Vatan Partisi | 35 | %0,4 | %0,2 | %0,3 | +0,2 |
| DSP | 19 | %0,2 | %0,3 | %1,2 | −1,0 |
| BTP | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,4 | −0,3 |
| TKP | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 2 | %0,0 | %0,1 | %1,1 | −1,1 |
Güdül seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 41 | 8.945 | 8.193 | %91,6 | 7.921 | 272 |
Güdül mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adalıkuzu Mahallesi | AK Parti | %53,1 | %46,4 | %97,3 | 221 |
| Afşar Mahallesi | AK Parti | %54,3 | %44,4 | %96,5 | 85 |
| Akbaş Mahallesi | CHP | %47,8 | %50,6 | %91,8 | 195 |
| Akçakese Mahallesi | AK Parti | %83,2 | %16,4 | %88,6 | 289 |
| Aşağı Mahallesi | AK Parti | %53,9 | %45,0 | %91,1 | 304 |
| Boyalı Mahallesi | AK Parti | %64,9 | %34,4 | %94,1 | 305 |
| Çağa Mahallesi | AK Parti | %64,1 | %34,8 | %89,6 | 510 |
| Çukurören Mahallesi | AK Parti | %70,3 | %29,0 | %93,5 | 168 |
| Emirler Mahallesi | AK Parti | %51,4 | %48,1 | %83,4 | 301 |
| Garipçe Mahallesi | AK Parti | %69,2 | %29,8 | %96,2 | 652 |
| Güneyce Mahallesi | AK Parti | %75,1 | %23,9 | %95,1 | 799 |
| Güzel Mahallesi | AK Parti | %77,8 | %22,2 | %92,7 | 123 |
| Hacılar Mahallesi | AK Parti | %67,0 | %31,2 | %101,9 | 108 |
| Kadıobası Mahallesi | AK Parti | %78,8 | %19,5 | %91,7 | 133 |
| Kamanlar Mahallesi | AK Parti | %67,2 | %31,3 | %98,5 | 268 |
| Karacaören Mahallesi | AK Parti | %82,0 | %16,5 | %83,6 | 432 |
| Kavaközü Mahallesi | AK Parti | %73,0 | %26,2 | %91,0 | 167 |
| Kayı Mahallesi | AK Parti | %68,2 | %30,6 | %92,1 | 101 |
| Kırkkavak Mahallesi | AK Parti | %61,7 | %34,6 | %95,9 | 122 |
| Meyvabükü Mahallesi | AK Parti | %72,2 | %27,8 | %101,3 | 80 |
| Özçaltı Mahallesi | AK Parti | %70,7 | %29,3 | %99,4 | 159 |
| Özköy Mahallesi | AK Parti | %52,7 | %45,9 | %97,4 | 76 |
| Salihler Mahallesi | AK Parti | %80,3 | %17,6 | %92,6 | 310 |
| Sapanlı Mahallesi | AK Parti | %81,6 | %18,4 | %97,2 | 108 |
| Sorgun Mahallesi | AK Parti | %68,4 | %30,5 | %92,4 | 578 |
| Tahtacıörencik Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %47,8 | %90,2 | 214 |
| Taşören Mahallesi | CHP | %45,0 | %54,2 | %98,5 | 134 |
| Yelli Mahallesi | AK Parti | %58,6 | %40,3 | %91,6 | 297 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %48,3 | %50,3 | %83,4 | 541 |
| Yeşilöz Mahallesi | CHP | %45,4 | %50,4 | %89,0 | 435 |
| Yukarı Mahallesi | AK Parti | %54,7 | %44,0 | %87,4 | 730 |
İlgili sonuçlar