Çameli 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Çameli sonuçlarında AK Parti %72,5 ile birinci, İYİ Parti %23,6 ile ikinci; fark 48,9 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%45,1) 27,4 puan üstünde. İYİ Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %23,6 (+16,3 puan). 31 mahalle ve köy arasından 31'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çamlıbel Mahallesi (%94,7); İYİ Parti en güçlü Cumaalanı Mahallesi (%45,9). Katılım %90,9 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çameli 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çameli, Denizli, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Çameli | Denizli | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 9.418 | %72,5 | %50,6 | %45,1 | +27,4 |
| İYİ Parti | 3.064 | %23,6 | %43,9 | %7,3 | +16,3 |
| DP | 133 | %1,0 | %1,1 | %0,7 | +0,3 |
| Saadet | 106 | %0,8 | %0,8 | %2,8 | −2,0 |
| Vatan Partisi | 68 | %0,5 | %0,4 | %0,3 | +0,3 |
| DSP | 53 | %0,4 | %0,7 | %1,2 | −0,8 |
| Bağımsızlar | 53 | %0,4 | %0,7 | %1,1 | −0,7 |
| BTP | 46 | %0,4 | %0,3 | %0,4 | −0,0 |
| HDP | 28 | %0,2 | %1,4 | %3,2 | −3,0 |
| TKP | 20 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
Çameli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 57 | 15.185 | 13.799 | %90,9 | 12.989 | 810 |
Çameli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Mahallesi | AK Parti | %76,5 | %20,2 | %97,3 | 408 |
| Arıkaya Mahallesi | AK Parti | %75,5 | %21,5 | %91,0 | 534 |
| Ayvacık Mahallesi | AK Parti | %85,4 | %12,2 | %98,8 | 85 |
| Belevi Mahallesi | AK Parti | %67,6 | %26,7 | %91,5 | 540 |
| Bıçakçı Mahallesi | AK Parti | %51,4 | %45,7 | %96,3 | 271 |
| Cevizli Mahallesi | AK Parti | %78,0 | %18,5 | %84,3 | 607 |
| Cumaalanı Mahallesi | AK Parti | %48,4 | %45,9 | %96,3 | 570 |
| Çamlıbel Mahallesi | AK Parti | %94,7 | %3,7 | %97,2 | 215 |
| Çiğdemli Mahallesi | AK Parti | %75,2 | %13,7 | %95,0 | 260 |
| Elmalı Mahallesi | AK Parti | %62,9 | %32,3 | %85,8 | 1.074 |
| Emecik Mahallesi | AK Parti | %79,4 | %16,4 | %93,0 | 284 |
| Ericek Mahallesi | AK Parti | %80,6 | %17,5 | %97,4 | 115 |
| Gökçeyaka Mahallesi | AK Parti | %81,8 | %15,4 | %92,6 | 678 |
| Gürsu Mahallesi | AK Parti | %75,4 | %23,2 | %93,9 | 312 |
| Güzelyurt Mahallesi | AK Parti | %87,9 | %8,7 | %94,4 | 647 |
| İmamlar Mahallesi | AK Parti | %78,9 | %13,4 | %93,0 | 511 |
| Kalınkoz Mahallesi | AK Parti | %84,5 | %12,6 | %90,5 | 1.154 |
| Karabayır Mahallesi | AK Parti | %79,6 | %16,5 | %93,9 | 571 |
| Kınıkyeri Mahallesi | AK Parti | %81,0 | %14,3 | %96,4 | 192 |
| Kızılyaka Mahallesi | AK Parti | %67,5 | %28,9 | %90,4 | 363 |
| Kirazlıyayla Mahallesi | AK Parti | %77,1 | %19,3 | %89,8 | 1.016 |
| Kocaova Mahallesi | AK Parti | %73,7 | %21,7 | %96,4 | 165 |
| Kolak Mahallesi | AK Parti | %88,2 | %9,4 | %93,6 | 654 |
| Sarıkavak Mahallesi | AK Parti | %79,0 | %16,6 | %92,2 | 258 |
| Sofular Mahallesi | AK Parti | %73,8 | %21,8 | %94,3 | 228 |
| Taşçılar Mahallesi | AK Parti | %51,8 | %41,5 | %89,9 | 366 |
| Yaylapınar Mahallesi | AK Parti | %78,2 | %19,4 | %93,6 | 580 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %51,6 | %45,2 | %82,5 | 1.567 |
| Yeşilyayla Mahallesi | AK Parti | %76,8 | %18,4 | %97,0 | 203 |
| Yumrutaş Mahallesi | AK Parti | %73,3 | %19,0 | %96,3 | 215 |
| Yunuspınarı Mahallesi | AK Parti | %59,1 | %38,2 | %84,3 | 542 |
İlgili sonuçlar