Servergazi Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Servergazi Mahallesi sonuçlarında İYİ Parti %63,9 ile birinci, AK Parti %32,2 ile ikinci; fark 31,6 puan. İYİ Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%7,3) 56,6 puan üstünde. İYİ Parti oy oranında Merkezefendi ilçesindeki 50 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 27 sandık, 8.927 kayıtlı seçmen. Katılım %88,7 (30 büyükşehir %84,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Servergazi Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Servergazi Mahallesi, Merkezefendi, Denizli, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyServergazi MahallesiMerkezefendiDenizli30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
İYİ Parti4.919%63,9%47,2%43,9%7,3+56,6
AK Parti2.482%32,2%46,5%50,6%45,1−12,9
Bağımsızlar92%1,2%0,9%0,7%1,1+0,1
Saadet61%0,8%0,9%0,8%2,8−2,0
HDP45%0,6%2,8%1,4%3,2−2,6
DSP37%0,5%0,5%0,7%1,2−0,7
DP25%0,3%0,5%1,1%0,7−0,4
TKP19%0,2%0,2%0,2%0,2+0,1
Vatan Partisi12%0,2%0,3%0,4%0,3−0,1
BTP10%0,1%0,2%0,3%0,4−0,3
Servergazi Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
278.9277.916%88,77.702214

Merkezefendi ilçesindeki diğer mahalle ve köyler