Mareşal Çakmak Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Bu sonuç YSK kararıyla iptal edildi; seçim 23 Haziran 2019 tarihinde yenilendi. Mareşal Çakmak Mahallesi sonuçlarında AK Parti %58,5 ile birinci, CHP %38,4 ile ikinci; fark 20,1 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%45,1) 13,4 puan üstünde. CHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %38,4 (+4,6 puan). AK Parti oy oranında Güngören ilçesindeki 11 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 65 sandık, 22.429 kayıtlı seçmen. Katılım %82,2 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Mareşal Çakmak Mahallesi | Güngören | İstanbul | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 10.398 | %58,5 | %54,0 | %48,6 | %45,1 | +13,4 |
| CHP | 6.824 | %38,4 | %43,3 | %48,8 | %33,8 | +4,6 |
| Saadet | 274 | %1,5 | %1,3 | %1,2 | %2,8 | −1,2 |
| BTP | 90 | %0,5 | %0,5 | %0,3 | %0,4 | +0,1 |
| DSP | 54 | %0,3 | %0,3 | %0,4 | %1,2 | −0,9 |
| DP | 49 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | %0,7 | −0,5 |
| Bağımsızlar | 42 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | %1,1 | −0,9 |
| Vatan Partisi | 22 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 65 | 22.429 | 18.447 | %82,2 | 17.765 | 682 |
Güngören ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Mareşal Çakmak Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Güngören sonuçları
- Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi seçim sonuçları
- Akıncılar Mahallesi seçim sonuçları
- Gençosman Mahallesi seçim sonuçları
- Güneştepe Mahallesi seçim sonuçları
- Güven Mahallesi seçim sonuçları
- Haznedar Mahallesi seçim sonuçları
- Mehmet Nesih Özmen Mahallesi seçim sonuçları
- Merkez Mahallesi seçim sonuçları
- Sanayi Mahallesi seçim sonuçları
- Tozkoparan Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi