Nuripaşa Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Bu sonuç YSK kararıyla iptal edildi; seçim 23 Haziran 2019 tarihinde yenilendi. Nuripaşa Mahallesi sonuçlarında AK Parti %57,4 ile birinci, CHP %39,9 ile ikinci; fark 17,4 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%45,1) 12,2 puan üstünde. CHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %39,9 (+6,1 puan). AK Parti oy oranında Zeytinburnu ilçesindeki 13 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 50 sandık, 17.116 kayıtlı seçmen. Katılım %79,8 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 17 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Nuripaşa Mahallesi | Zeytinburnu | İstanbul | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 7.508 | %57,4 | %51,2 | %48,6 | %45,1 | +12,2 |
| CHP | 5.226 | %39,9 | %46,1 | %48,8 | %33,8 | +6,1 |
| Saadet | 176 | %1,3 | %1,3 | %1,2 | %2,8 | −1,4 |
| BTP | 53 | %0,4 | %0,4 | %0,3 | %0,4 | +0,0 |
| DSP | 43 | %0,3 | %0,3 | %0,4 | %1,2 | −0,9 |
| DP | 35 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | %0,7 | −0,5 |
| Vatan Partisi | 16 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 16 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | %1,1 | −1,0 |
| TKP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 50 | 17.116 | 13.662 | %79,8 | 13.083 | 579 |
Zeytinburnu ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Nuripaşa Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Zeytinburnu sonuçları
- Beştelsiz Mahallesi seçim sonuçları
- Çırpıcı Mahallesi seçim sonuçları
- Gökalp Mahallesi seçim sonuçları
- Kazlıçeşme Mahallesi seçim sonuçları
- Maltepe Mahallesi seçim sonuçları
- Merkezefendi Mahallesi seçim sonuçları
- Seyitnizam Mahallesi seçim sonuçları
- Sümer Mahallesi seçim sonuçları
- Telsiz Mahallesi seçim sonuçları
- Veliefendi Mahallesi seçim sonuçları
- Yenidoğan Mahallesi seçim sonuçları
- Yeşiltepe Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi