Ekinözü 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Ekinözü sonuçlarında AK Parti %56,4 ile birinci, CHP %42,7 ile ikinci; fark 13,6 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%45,1) 11,2 puan üstünde. CHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %42,7 (+8,9 puan). 21 mahalle ve köy arasından 12'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Türkmenler Mahallesi (%93,0); CHP en güçlü Gözpınar Mahallesi (%97,5). Katılım %91,2 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ekinözü 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Ekinözü, Kahramanmaraş, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Ekinözü | Kahramanmaraş | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.314 | %56,4 | %67,6 | %45,1 | +11,2 |
| CHP | 3.271 | %42,7 | %27,3 | %33,8 | +8,9 |
| Saadet | 36 | %0,5 | %2,1 | %2,8 | −2,3 |
| BTP | 15 | %0,2 | %0,9 | %0,4 | −0,2 |
| DSP | 5 | %0,1 | %1,2 | %1,2 | −1,1 |
| Bağımsızlar | 5 | %0,1 | %0,5 | %1,1 | −1,1 |
| Vatan Partisi | 5 | %0,1 | %0,3 | %0,3 | −0,2 |
| TKP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Ekinözü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 33 | 8.653 | 7.888 | %91,2 | 7.655 | 233 |
Ekinözü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Mahallesi | AK Parti | %50,9 | %49,1 | %96,4 | 112 |
| Alişar Mahallesi | AK Parti | %79,5 | %18,9 | %91,1 | 461 |
| Altunyaprak Mahallesi | CHP | %11,1 | %88,9 | %88,1 | 202 |
| Anbar Mahallesi | CHP | %4,3 | %95,7 | %82,1 | 207 |
| Ataköy Mahallesi | AK Parti | %91,2 | %8,1 | %95,0 | 280 |
| Çiftlik Mahallesi | CHP | %2,1 | %97,3 | %74,8 | 258 |
| Çiftlikkale Mahallesi | CHP | %3,5 | %96,5 | %81,0 | 331 |
| Demirlik Mahallesi | AK Parti | %87,0 | %12,6 | %100,9 | 211 |
| Gaziler Mahallesi | AK Parti | %90,2 | %8,8 | %95,8 | 216 |
| Gözpınar Mahallesi | CHP | %2,5 | %97,5 | %72,6 | 117 |
| İçmeler Mahallesi | CHP | %40,2 | %59,6 | %90,1 | 766 |
| Kabaktepe Mahallesi | AK Parti | %80,8 | %17,2 | %92,3 | 455 |
| Kandil Mahallesi | AK Parti | %83,9 | %14,3 | %91,5 | 260 |
| Kürtül Mahallesi | AK Parti | %87,3 | %11,5 | %95,0 | 343 |
| Maarif Mahallesi | AK Parti | %58,1 | %40,7 | %93,6 | 975 |
| Ortaören Mahallesi | CHP | %45,3 | %54,0 | %93,2 | 456 |
| Öztürk Mahallesi | CHP | %43,2 | %55,3 | %91,4 | 1.565 |
| Soysallı Mahallesi | AK Parti | %75,2 | %24,8 | %90,0 | 668 |
| Türkeli Mahallesi | CHP | %41,1 | %58,3 | %95,3 | 344 |
| Türkmenler Mahallesi | AK Parti | %93,0 | %6,0 | %94,5 | 310 |
| Yeniköy Mahallesi | AK Parti | %87,7 | %10,5 | %99,1 | 116 |
İlgili sonuçlar