Yazır Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Yazır Mahallesi sonuçlarında AK Parti %62,0 ile birinci, İYİ Parti %28,4 ile ikinci; fark 33,6 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%45,1) 16,9 puan üstünde. İYİ Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %28,4 (+21,2 puan). AK Parti oy oranında Selçuklu ilçesindeki 72 mahalle ve köy arasında 67'nci sırada. 117 sandık, 39.906 kayıtlı seçmen. Katılım %80,0 (30 büyükşehir %84,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Yazır Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Yazır Mahallesi, Selçuklu, Konya, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyYazır MahallesiSelçukluKonya30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
AK Parti19.220%62,0%71,5%70,5%45,1+16,9
İYİ Parti8.803%28,4%20,1%20,2%7,3+21,2
Saadet1.653%5,3%4,3%4,1%2,8+2,6
HDP581%1,9%1,9%2,2%3,2−1,3
DSP165%0,5%0,5%0,5%1,2−0,7
Bağımsızlar146%0,5%0,4%0,7%1,1−0,7
BTP138%0,4%0,5%0,7%0,4+0,1
DP106%0,3%0,3%0,5%0,7−0,4
TKP103%0,3%0,2%0,3%0,2+0,2
Vatan Partisi63%0,2%0,3%0,3%0,3−0,0
Yazır Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
11739.90631.943%80,030.978965

Selçuklu ilçesindeki diğer mahalle ve köyler