İstiklal Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

İstiklal Mahallesi sonuçlarında MHP %60,1 ile birinci, İYİ Parti %32,0 ile ikinci; fark 28,1 puan. MHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%3,9) 56,1 puan üstünde. İYİ Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %32,0 (+24,8 puan). MHP oy oranında Turgutlu ilçesindeki 61 mahalle ve köy arasında 32'nci sırada. 7 sandık, 2.203 kayıtlı seçmen. Katılım %88,3 (30 büyükşehir %84,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

İstiklal Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — İstiklal Mahallesi, Turgutlu, Manisa, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyİstiklal MahallesiTurgutluManisa30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
MHP1.122%60,1%54,0%52,8%3,9+56,1
İYİ Parti598%32,0%31,2%38,1%7,3+24,8
HDP39%2,1%9,3%4,3%3,2−1,1
BTP31%1,7%1,2%0,5%0,4+1,3
Saadet29%1,6%1,8%1,2%2,8−1,2
DSP18%1,0%0,7%0,8%1,2−0,2
DP12%0,6%0,8%1,4%0,7−0,1
Vatan Partisi10%0,5%0,6%0,4%0,3+0,3
TKP6%0,3%0,4%0,3%0,2+0,1
Bağımsızlar2%0,1%0,1%0,3%1,1−1,0
İstiklal Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
72.2031.946%88,31.86779

Turgutlu ilçesindeki diğer mahalle ve köyler