Kavaklıdere 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Kavaklıdere sonuçlarında AK Parti %45,7 ile birinci, Bağımsızlar %24,0 ile ikinci; fark 21,7 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%45,1) 0,6 puan üstünde. Bağımsızlar 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %24,0 (+22,9 puan). 15 mahalle ve köy arasından 13'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çamlıyurt Mahallesi (%60,1); Bağımsızlar en güçlü Menteşe Mahallesi (%33,6). Katılım %93,7 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kavaklıdere 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Kavaklıdere, Muğla, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Kavaklıdere | Muğla | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.427 | %45,7 | %28,4 | %45,1 | +0,6 |
| Bağımsızlar | 1.799 | %24,0 | %26,7 | %1,1 | +22,9 |
| CHP | 1.712 | %22,8 | %36,0 | %33,8 | −11,0 |
| DP | 214 | %2,9 | %3,8 | %0,7 | +2,1 |
| BTP | 203 | %2,7 | %3,1 | %0,4 | +2,3 |
| Saadet | 73 | %1,0 | %0,6 | %2,8 | −1,8 |
| DSP | 44 | %0,6 | %0,9 | %1,2 | −0,6 |
| Vatan Partisi | 14 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 9 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Kavaklıdere seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 31 | 8.432 | 7.899 | %93,7 | 7.495 | 404 |
Kavaklıdere mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Bağımsızlar | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bakırcılar Mahallesi | AK Parti | %46,2 | %24,5 | %89,9 | 852 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %38,9 | %24,2 | %90,9 | 755 |
| Çamlıbel Mahallesi | AK Parti | %56,1 | %21,6 | %92,3 | 626 |
| Çamlıyurt Mahallesi | AK Parti | %60,1 | %24,7 | %97,8 | 312 |
| Çatak Mahallesi | AK Parti | %59,8 | %15,8 | %96,2 | 418 |
| Çavdır Mahallesi | CHP | %25,3 | %7,7 | %94,7 | 262 |
| Çayboyu Mahallesi | AK Parti | %42,2 | %19,5 | %94,1 | 1.071 |
| Derebağ Mahallesi | CHP | %29,7 | %17,7 | %99,7 | 294 |
| Kurucuova Mahallesi | AK Parti | %51,5 | %17,6 | %97,7 | 262 |
| Menteşe Mahallesi | AK Parti | %44,9 | %33,6 | %92,7 | 1.658 |
| Nebiler Mahallesi | AK Parti | %58,0 | %20,4 | %94,8 | 462 |
| Ortaköy Mahallesi | AK Parti | %54,5 | %21,5 | %99,6 | 255 |
| Salkım Mahallesi | AK Parti | %38,9 | %24,9 | %97,3 | 368 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %38,8 | %29,5 | %89,0 | 629 |
| Yeşilköy Mahallesi | AK Parti | %47,7 | %22,8 | %101,0 | 208 |
İlgili sonuçlar