Çıldır 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Çıldır sonuçlarında CHP %35,5 ile birinci, AK Parti %34,8 ile ikinci; fark 0,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 6,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %23,4 (+15,3 puan). 43 mahalle ve köy arasından 22'sinde CHP önde. CHP en güçlü Gölbelen Köyü (%76,9); AK Parti en güçlü Gölebakan Köyü (%78,8). Katılım %84,2 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çıldır 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Çıldır, Ardahan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çıldır | Ardahan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.009 | %35,5 | %30,0 | %28,6 | +6,9 |
| AK Parti | 1.971 | %34,8 | %36,4 | %42,7 | −7,9 |
| MHP | 1.325 | %23,4 | %7,9 | %8,1 | +15,3 |
| İYİ Parti | 322 | %5,7 | %3,8 | %7,3 | −1,6 |
| Saadet | 17 | %0,3 | %0,7 | %2,8 | −2,5 |
| Vatan Partisi | 12 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
Çıldır seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 44 | 7.091 | 5.973 | %84,2 | 5.656 | 317 |
Çıldır mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağıllı Köyü | AK Parti | %27,3 | %54,5 | %68,8 | 32 |
| Akçakale Köyü | CHP | %48,7 | %29,2 | %90,9 | 176 |
| Akçıl Köyü | CHP | %38,7 | %27,4 | %85,4 | 82 |
| Akdarı Köyü | CHP | %30,6 | %27,8 | %74,6 | 59 |
| Akkiraz Köyü | CHP | %48,3 | %22,8 | %78,8 | 193 |
| Aşağıcambaz Köyü | CHP | %44,4 | %18,8 | %76,5 | 162 |
| Aşıkşenlik Mahallesi | AK Parti | %33,0 | %33,5 | %89,7 | 253 |
| Baltalı Köyü | MHP | %21,7 | %33,3 | %92,4 | 66 |
| Başköy | CHP | %50,7 | %25,4 | %100,0 | 71 |
| Çankaya Mahallesi | CHP | %42,9 | %25,0 | %97,5 | 120 |
| Çay Mahallesi | AK Parti | %19,1 | %53,2 | %85,7 | 112 |
| Damlıca Köyü | CHP | %40,0 | %25,0 | %96,6 | 116 |
| Dedekorkut Mahallesi | MHP | %30,9 | %32,0 | %86,7 | 225 |
| Dirsekkaya Köyü | AK Parti | %36,2 | %40,6 | %89,2 | 83 |
| Doğankaya Köyü | CHP | %37,1 | %25,7 | %100,0 | 41 |
| Eskibeyrehatun Köyü | CHP | %46,8 | %24,7 | %82,1 | 396 |
| Eşmepınar Köyü | CHP | %45,2 | %27,4 | %88,1 | 244 |
| Gölbelen Köyü | CHP | %76,9 | %12,5 | %88,0 | 326 |
| Gölebakan Köyü | AK Parti | %11,3 | %78,8 | %87,7 | 341 |
| Güvenocak Köyü | AK Parti | %25,9 | %43,0 | %72,6 | 223 |
| Karakale Köyü | AK Parti | %29,3 | %50,3 | %82,6 | 190 |
| Kaşlıkaya Köyü | CHP | %37,9 | %25,8 | %79,8 | 84 |
| Kayabeyi Köyü | CHP | %46,4 | %35,7 | %68,3 | 126 |
| Kenarbel Köyü | CHP | %41,6 | %14,4 | %81,5 | 157 |
| Kenardere Köyü | CHP | %42,4 | %28,8 | %97,1 | 70 |
| Kotanlı Köyü | AK Parti | %23,8 | %40,6 | %85,8 | 120 |
| Kurtkale Köyü | AK Parti | %36,1 | %49,3 | %66,5 | 221 |
| Kuzukaya Köyü | AK Parti | %13,8 | %51,7 | %93,8 | 32 |
| Meryemköy | CHP | %48,3 | %16,1 | %76,5 | 119 |
| Öncül Köyü | CHP | %38,6 | %25,5 | %78,1 | 242 |
| Övündü Köyü | MHP | %12,9 | %32,3 | %56,1 | 57 |
| Sabaholdu Köyü | AK Parti | %23,1 | %48,3 | %90,1 | 172 |
| Saymalı Köyü | AK Parti | %24,3 | %33,9 | %85,1 | 161 |
| Sazlısu Köyü | CHP | %52,9 | %25,5 | %86,4 | 184 |
| Semihaşakir Köyü | MHP | %22,4 | %28,4 | %79,8 | 89 |
| Suhara Mahallesi | AK Parti | %23,7 | %38,2 | %90,0 | 180 |
| Taşdeğirmen Köyü | CHP | %36,4 | %28,8 | %84,9 | 251 |
| Ufuktepe Mahallesi | AK Parti | %24,7 | %39,6 | %87,2 | 281 |
| Yakınsu Mahallesi | AK Parti | %16,7 | %53,9 | %89,9 | 238 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %24,9 | %41,1 | %81,1 | 323 |
| Yenibeyrehatun Köyü | CHP | %43,2 | %36,4 | %88,7 | 53 |
| Yıldırımtepe Mahallesi | AK Parti | %18,6 | %55,0 | %88,1 | 176 |
| Yukarıcambaz Köyü | CHP | %42,6 | %14,4 | %82,4 | 244 |
İlgili sonuçlar