Murgul 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Murgul sonuçlarında MHP %36,0 ile birinci, CHP %34,1 ile ikinci; fark 1,9 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%8,1) 27,9 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,7 (+16,4 puan). 12 mahalle ve köy arasından 6'sında MHP önde. MHP en güçlü Osmanlı Köyü (%86,8); CHP en güçlü Ardıçlı Köyü (%52,1). Katılım %92,5 (Türkiye %84,5).

Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Murgul 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Murgul, Artvin, Türkiye karşılaştırması
PartiOyMurgulArtvinTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
MHP1.845%36,0%4,9%8,1+27,9
CHP1.748%34,1%36,4%28,6+5,5
Bağımsızlar857%16,7%1,6%0,3+16,4
İYİ Parti498%9,7%11,9%7,3+2,4
DP74%1,4%0,6%0,9+0,6
BTP46%0,9%0,4%0,3+0,6
Saadet42%0,8%1,2%2,8−2,0
Vatan Partisi13%0,3%0,2%0,2+0,1
Murgul seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
235.8095.371%92,55.123248
Murgul mahalle mahalle sonuçlar
Mahalle / köyBirinciMHPCHPKatılımSeçmen
Akantaş KöyüMHP%55,0%16,0%96,5339
Ardıçlı KöyüCHP%37,2%52,1%96,0101
BaşköyBağımsızlar%10,2%29,9%94,7285
Çimenli KöyüMHP%55,2%18,6%98,0197
Damar KöyüCHP%24,5%40,0%83,4403
ErenköyMHP%51,0%15,4%92,4119
Kabaca KöyüBağımsızlar%28,7%23,8%101,190
Korucular KöyüMHP%44,8%23,0%92,6190
Küre KöyüBağımsızlar%20,9%35,1%94,0150
Küre MahallesiCHP%34,8%37,8%92,53.675
Osmanlı KöyüMHP%86,8%5,3%67,859
Petek KöyüMHP%49,5%31,7%94,5201

İlgili sonuçlar