Serinhisar 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Serinhisar sonuçlarında CHP %47,3 ile birinci, AK Parti %46,3 ile ikinci; fark 1,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 18,8 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %46,3 (+3,6 puan). 11 mahalle ve köy arasından 6'sında CHP önde. CHP en güçlü Pınarcık Mahallesi (%58,2); AK Parti en güçlü Ayaz Mahallesi (%70,2). Katılım %93,1 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Serinhisar 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Serinhisar, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Serinhisar | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 4.571 | %47,3 | %39,9 | %28,6 | +18,8 |
| AK Parti | 4.472 | %46,3 | %46,4 | %42,7 | +3,6 |
| BBP | 509 | %5,3 | %1,3 | %1,9 | +3,4 |
| Saadet | 38 | %0,4 | %1,1 | %2,8 | −2,4 |
| DP | 30 | %0,3 | %1,8 | %0,9 | −0,6 |
| Vatan Partisi | 19 | %0,2 | %0,4 | %0,2 | −0,0 |
| DSP | 10 | %0,1 | %0,7 | %0,8 | −0,7 |
| TKP | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,2 |
Serinhisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 37 | 11.058 | 10.296 | %93,1 | 9.656 | 640 |
Serinhisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağı Mahallesi | CHP | %48,3 | %43,1 | %92,4 | 1.711 |
| Ayaz Mahallesi | AK Parti | %26,7 | %70,2 | %93,1 | 216 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %46,0 | %47,5 | %93,9 | 540 |
| Kaya Mahallesi | CHP | %57,6 | %35,4 | %92,6 | 608 |
| Kocapınar Mahallesi | AK Parti | %48,6 | %49,4 | %94,2 | 486 |
| Orta Mahallesi | CHP | %53,3 | %40,6 | %94,5 | 713 |
| Pınarcık Mahallesi | CHP | %58,2 | %33,8 | %91,9 | 1.618 |
| Şair Eşref Mahallesi | CHP | %53,7 | %37,9 | %97,1 | 897 |
| Yatağan Mahallesi | AK Parti | %26,8 | %70,1 | %92,1 | 2.068 |
| Yenice Mahallesi | CHP | %54,4 | %37,7 | %93,6 | 1.738 |
| Yüreğil Mahallesi | AK Parti | %44,5 | %53,3 | %91,4 | 463 |
İlgili sonuçlar