Sivrice 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Sivrice sonuçlarında MHP %44,0 ile birinci, AK Parti %39,8 ile ikinci; fark 4,2 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%8,1) 35,9 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,0 (+5,7 puan). 57 mahalle ve köy arasından 24'ünde MHP önde. MHP en güçlü Dereboynu Köyü (%100,0); AK Parti en güçlü Yukarıçanakçı Köyü (%91,7). Katılım %85,6 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sivrice 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Sivrice, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sivrice | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 2.974 | %44,0 | %28,2 | %8,1 | +35,9 |
| AK Parti | 2.693 | %39,8 | %42,4 | %42,7 | −2,9 |
| İYİ Parti | 881 | %13,0 | %9,8 | %7,3 | +5,7 |
| Saadet | 135 | %2,0 | %5,7 | %2,8 | −0,8 |
| HDP | 50 | %0,7 | %5,1 | %5,8 | −5,1 |
| BBP | 23 | %0,3 | %1,4 | %1,9 | −1,5 |
| Vatan Partisi | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Sivrice seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 64 | 8.259 | 7.073 | %85,6 | 6.762 | 311 |
Sivrice mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbuğday Köyü | AK Parti | %38,7 | %44,3 | %92,4 | 460 |
| Akpınar Mahallesi | MHP | %52,3 | %24,3 | %100,0 | 112 |
| Akseki Köyü | AK Parti | %18,2 | %81,8 | %78,6 | 42 |
| Alaattinköy | AK Parti | %24,4 | %75,6 | %90,8 | 87 |
| Alıncık Köyü | MHP | %78,9 | %5,3 | %101,3 | 75 |
| Aşağıçanakçı Köyü | AK Parti | %18,2 | %72,7 | %33,3 | 33 |
| Başkaynak Köyü | AK Parti | %36,1 | %57,1 | %89,6 | 289 |
| Bekçitepe Köyü | İYİ Parti | %28,1 | %20,3 | %93,2 | 148 |
| Canuşağı Köyü | AK Parti | %24,3 | %70,3 | %92,5 | 40 |
| Çatakkaya Köyü | MHP | %47,4 | %45,7 | %59,5 | 200 |
| Çevrimtaş Köyü | MHP | %45,6 | %38,0 | %84,2 | 95 |
| Çortunlu Köyü | AK Parti | %44,9 | %53,1 | %66,7 | 75 |
| Dedeyolu Köyü | MHP | %76,0 | %16,7 | %96,0 | 251 |
| Dereboynu Köyü | MHP | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 23 |
| Dikmen Köyü | AK Parti | %30,6 | %52,8 | %76,6 | 47 |
| Doğanbağı Köyü | AK Parti | %31,5 | %53,7 | %73,0 | 74 |
| Dörtbölük Köyü | AK Parti | %26,1 | %49,3 | %67,0 | 103 |
| Duygulu Köyü | AK Parti | %25,7 | %74,3 | %66,7 | 54 |
| Elmasuyu Köyü | İYİ Parti | %29,1 | %26,7 | %75,9 | 232 |
| Gelindere Köyü | AK Parti | %24,0 | %76,0 | %60,5 | 43 |
| Gölbaşı Mahallesi | MHP | %43,1 | %38,4 | %90,7 | 560 |
| Görgülü Köyü | AK Parti | %50,0 | %50,0 | %59,6 | 57 |
| Gözeli Köyü | MHP | %50,5 | %42,7 | %78,6 | 290 |
| Günbalı Köyü | MHP | %93,1 | %6,9 | %82,9 | 35 |
| Güneyköy | AK Parti | %8,0 | %44,0 | %72,2 | 36 |
| Hacılar Köyü | AK Parti | %34,8 | %65,2 | %51,1 | 45 |
| Haftasar Köyü | AK Parti | %0,0 | %65,2 | %82,1 | 28 |
| Hazar Mahallesi | AK Parti | %38,0 | %45,7 | %92,5 | 801 |
| Ilıncak Köyü | AK Parti | %39,1 | %56,5 | %54,5 | 44 |
| Kalaba Köyü | MHP | %65,1 | %30,2 | %95,7 | 46 |
| Kamışlık Köyü | MHP | %75,2 | %19,8 | %75,3 | 162 |
| Karaçalı Mahallesi | MHP | %55,3 | %34,0 | %94,8 | 116 |
| Kavakköy | MHP | %50,0 | %33,3 | %75,0 | 40 |
| Kavallı Köyü | MHP | %100,0 | %0,0 | %101,5 | 67 |
| Kayabağları Köyü | AK Parti | %12,5 | %53,1 | %89,2 | 37 |
| Kayapınar Köyü | AK Parti | %28,1 | %65,6 | %73,6 | 87 |
| Kılıçkaya Köyü | MHP | %88,9 | %11,1 | %60,0 | 30 |
| Kösebayır Köyü | AK Parti | %40,2 | %47,1 | %86,0 | 129 |
| Kültür Mahallesi | MHP | %54,3 | %33,7 | %93,5 | 648 |
| Kürkköy | MHP | %48,5 | %27,6 | %93,9 | 213 |
| Mollaali Köyü | MHP | %86,7 | %13,3 | %75,0 | 20 |
| Nergize Köyü | AK Parti | %41,2 | %52,9 | %36,0 | 50 |
| Olgunlar Mahallesi | MHP | %38,2 | %37,2 | %92,9 | 482 |
| Sanayi Mahallesi | AK Parti | %24,8 | %55,9 | %89,8 | 481 |
| Soğukpınar Köyü | AK Parti | %29,4 | %55,0 | %91,9 | 123 |
| Sürek Köyü | MHP | %58,9 | %14,8 | %96,7 | 336 |
| Tarlatepe Köyü | MHP | %51,4 | %43,2 | %91,6 | 83 |
| Taşlıyayla Köyü | AK Parti | %13,0 | %87,0 | %50,0 | 46 |
| Topaluşağı Köyü | AK Parti | %43,1 | %47,1 | %55,3 | 94 |
| Uslu Köyü | AK Parti | %37,8 | %55,1 | %74,5 | 153 |
| Üçlerce Köyü | MHP | %40,3 | %38,8 | %77,4 | 186 |
| Üğrük Köyü | AK Parti | %37,5 | %52,5 | %85,1 | 47 |
| Yaruşağı Köyü | MHP | %46,7 | %40,0 | %75,0 | 20 |
| Yedikardeş Köyü | AK Parti | %30,0 | %65,0 | %76,9 | 26 |
| Yedipınar Köyü | MHP | %50,7 | %30,1 | %90,5 | 84 |
| Yukarıçanakçı Köyü | AK Parti | %8,3 | %91,7 | %36,4 | 33 |
| Yürekkaya Köyü | AK Parti | %28,6 | %50,0 | %68,3 | 41 |
İlgili sonuçlar