Yeşilkent Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Yeşilkent Mahallesi sonuçlarında CHP %54,0 ile birinci, AK Parti %43,4 ile ikinci; fark 10,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 25,4 puan üstünde. CHP oy oranında Avcılar ilçesindeki 10 mahalle ve köy arasında 6'ncı sırada. 131 sandık, 45.402 kayıtlı seçmen. Katılım %83,7 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Yeşilkent Mahallesi | Avcılar | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 19.673 | %54,0 | %52,0 | %38,5 | %28,6 | +25,4 |
| AK Parti | 15.816 | %43,4 | %44,6 | %45,6 | %42,7 | +0,6 |
| DSP | 282 | %0,8 | %0,7 | %1,0 | %0,8 | −0,0 |
| Saadet | 242 | %0,7 | %1,1 | %2,6 | %2,8 | −2,2 |
| BBP | 194 | %0,5 | %0,7 | %1,2 | %1,9 | −1,3 |
| DP | 87 | %0,2 | %0,2 | %0,5 | %0,9 | −0,7 |
| TKP | 70 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
| BTP | 47 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 28 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 24 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 131 | 45.402 | 37.987 | %83,7 | 36.463 | 1.524 |
Avcılar ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Yeşilkent Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Avcılar sonuçları
- Ambarlı Mahallesi seçim sonuçları
- Cihangir Mahallesi seçim sonuçları
- Denizköşkler Mahallesi seçim sonuçları
- Firuzköy Mahallesi seçim sonuçları
- Gümüşpala Mahallesi seçim sonuçları
- Merkez Mahallesi seçim sonuçları
- Mustafa Kemalpaşa Mahallesi seçim sonuçları
- Tahtakale Mahallesi seçim sonuçları
- Üniversite Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Yerel Seçim Meclis