Bahçelievler Mahallesi 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Bahçelievler Mahallesi sonuçlarında CHP %60,3 ile birinci, AK Parti %33,1 ile ikinci; fark 27,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 31,8 puan üstünde. CHP oy oranında Bahçelievler ilçesindeki 11 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 132 sandık, 45.213 kayıtlı seçmen. Katılım %84,1 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Bahçelievler Mahallesi | Bahçelievler | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 22.439 | %60,3 | %40,5 | %38,5 | %28,6 | +31,8 |
| AK Parti | 12.323 | %33,1 | %49,5 | %45,6 | %42,7 | −9,6 |
| Saadet | 689 | %1,9 | %2,1 | %2,6 | %2,8 | −1,0 |
| HDP | 590 | %1,6 | %4,3 | %4,0 | %5,8 | −4,3 |
| BBP | 462 | %1,2 | %1,5 | %1,2 | %1,9 | −0,6 |
| DSP | 170 | %0,5 | %0,4 | %1,0 | %0,8 | −0,4 |
| DP | 128 | %0,3 | %0,9 | %0,5 | %0,9 | −0,5 |
| BTP | 126 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| TKP | 119 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 103 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 49 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 132 | 45.213 | 38.027 | %84,1 | 37.198 | 829 |
Bahçelievler ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Bahçelievler Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Bahçelievler sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Çobançeşme Mahallesi seçim sonuçları
- Fevzi Çakmak Mahallesi seçim sonuçları
- Hürriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Kocasinan Merkez Mahallesi seçim sonuçları
- Siyavuşpaşa Mahallesi seçim sonuçları
- Soğanlı Mahallesi seçim sonuçları
- Şirinevler Mahallesi seçim sonuçları
- Yenibosna Merkez Mahallesi seçim sonuçları
- Zafer Mahallesi seçim sonuçları
- İstanbul sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Yerel Seçim Meclis