Maltepe 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Maltepe sonuçlarında CHP %53,2 ile birinci, MHP %41,1 ile ikinci; fark 12,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 24,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %41,1 (+33,0 puan). 18 mahalle ve köy arasından 14'ünde CHP önde. CHP en güçlü Gülensu Mahallesi (%75,3); MHP en güçlü Fındıklı Mahallesi (%55,8). Katılım %83,4 (Türkiye %84,5).

Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Maltepe 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Maltepe, İstanbul, Türkiye karşılaştırması
PartiOyMaltepeİstanbulTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP157.838%53,2%38,5%28,6+24,6
MHP121.923%41,1%2,2%8,1+33,0
Saadet5.768%1,9%2,6%2,8−0,9
DSP3.179%1,1%1,0%0,8+0,3
TKP2.229%0,8%0,3%0,2+0,5
BBP1.823%0,6%1,2%1,9−1,3
DP1.327%0,4%0,5%0,9−0,4
Vatan Partisi1.109%0,4%0,2%0,2+0,2
Bağımsızlar903%0,3%0,1%0,3+0,0
BTP730%0,2%0,3%0,3−0,0
Maltepe seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
1.089371.304309.546%83,4296.82912.717
Maltepe mahalle mahalle sonuçlar
Mahalle / köyBirinciCHPMHPKatılımSeçmen
Altayçeşme MahallesiCHP%54,9%39,0%86,523.213
Altıntepe MahallesiCHP%66,8%28,5%82,925.001
Aydınevler MahallesiCHP%51,3%43,2%84,613.836
Bağlarbaşı MahallesiCHP%51,6%42,2%84,232.931
Başıbüyük MahallesiMHP%39,3%55,2%85,015.410
Büyükbakkalköy MahallesiMHP%42,1%52,9%42,03.504
Cevizli MahallesiMHP%45,8%48,1%82,926.879
Çınar MahallesiCHP%64,8%30,4%84,315.760
Esenkent MahallesiCHP%49,5%44,5%84,316.444
Feyzullah MahallesiCHP%64,5%30,2%83,015.479
Fındıklı MahallesiMHP%38,7%55,8%78,741.795
Girne MahallesiCHP%51,4%42,4%86,412.697
Gülensu MahallesiCHP%75,3%20,5%87,111.313
Gülsuyu MahallesiCHP%51,1%44,1%84,511.263
İdealtepe MahallesiCHP%67,0%27,5%85,318.220
Küçükyalı Merkez MahallesiCHP%60,3%34,8%83,320.664
Yalı MahallesiCHP%61,9%32,6%83,79.853
Zümrütevler MahallesiCHP%47,6%45,2%84,657.042

İlgili sonuçlar